Bitcoin’i Unutun, Bu Altcoin’in S&P 500 Korelasyonu Zirvede!

Geçtiğimiz hafta Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasanını büyük kısmı bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. FED tarafından devam ettirilmesi beklenen faiz artışları makroekonomik sorunlar yarattı ve sonuç olarak piyasalarda bir gerginlik yarattı. Yaşanan bu gelişmelere karşın Ethereum tarafında dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.

S&P 500 ile güçlü bir korelasyon gösterdiği bilinen Bitcoin, şimdi bu korelasyonu dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum‘a (ETH) kaptırıyor gibi görünüyor. On-chain veri sağlayıcısı Santiment, ETH fiyatının uzun süredir beklenen Merge yükseltmesinden önce yükselişe geçtiği için, mavi çipli ABD hisse senedi endeksi ile daha büyük bir korelasyon gösterdiğini belirtiyor. Santiment konuya ilişkin şu sözleri kaydetti:

“Hem #Ethereum hem de #SP500, Ağustos ortasında ilgili Mayıs fiyat seviyelerine geri döndü. Ancak #Bitcoin hala geride kaldı.”

Ethereum ve S&P 500

Ethereum fiyatındaki son artışla birlikte, Ethereum 2.0 Beacon Chain ile stake edilen toplam ETH sayısı artık normal bir seviyeye ulaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto topluluğu ise önümüzdeki ay yayınlanacak Ethereum Merge yükseltmesine odaklandı. Koinfians.com olarak bildirdiğmiz üzere, iki Ethereum istemcisi Go Ethereum ve Nethermind, Mainnet Merge güncellemelerinde hatalar tespit etti. Ancak, Ethereum geliştiricileri kontrol ellerinde tutmuş gibi görünüyorlar ve Merge yükseltmesinde daha fazla gecikme yaratmaları pek mümkün görünmüyor.

Yatırıcılar Ethereum Başta Olmak Üzere Altcoin’lerle İlgileniyor

On-chain veri sağlayıcısı Santiment’e göre, trader’lar Bitcoin’e olan ilgilerini kaybediyor ve bu nedenle odaklarını altcoinlere kaydırıyor.

“Bitcoin, 14 Ağustos’ta kısa bir süreliğine 25.000 doların üzerine çıktıktan sonra düşmeye başladı. Trader’lar dikkatlerini #Ethereum ve #altcoin’lere çevirdikçe, $BTC işlemleri çoğunlukla zararla gerçekleşiyor. Bu, kayıtlarda gördüğümüz en düşük kâr alma oranı.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.