Mayıs 15, 2024

Bu Meme Coin Balinaları Nihayet Uyanıyor: Sırada Ne Var, İşte Olası Senaryolar!


IntoTheBlock’un verilerine göre Dogecoin balinaları nihayet uyanıyor. Piyasadaki alım gücünün geri dönmesiyle birlikte DOGE gerekli desteği alabilir. İlk grafik günlük zaman diliminde DOGE/USDT’yi göstermektedir. DOGE, nispeten istikrarlı bir konsolidasyon modeli sergileyerek 0,1492 dolar civarında işlem görüyor. Fiyat şu anda birkaç önemli hareketli ortalamada:

50 günlük EMA: Bu seviye şu anda 0,1652 dolar civarında bir direnç seviyesi olarak hareket ediyor. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, boğa piyasasının başlangıcını işaret edebilir.

100 günlük EMA: Bu hat 0,1434 dolar civarında destek sağlıyor ve DOGE’nin daha fazla düşüşe karşı bir desteği olduğunu gösteriyor.

200 günlük EMA: 0,1237 dolar seviyesinde, bu önemli bir uzun vadeli destek seviyesi olarak hizmet vermektedir.

Hacim profili bir miktar hareketlilik gösteriyor ancak önemli bir hareketlilik henüz mevcut değil. RSI 46 seviyesinde, bu da DOGE’nin nötr bir bölgede olduğunu gösteriyor, ne aşırı alım ne de aşırı satım, bu da her iki yönde de potansiyel fiyat hareketi için yer sağlıyor.

dogecoin fiyat analizi

IntoTheBlock’tan alınan grafikler bazı ek bilgiler sağlıyor. Geçtiğimiz ay boyunca, büyük işlemlerin sayısında kayda değer bir artış oldu ve 14 Mayıs 2024’te 1,86 bin işlemle zirveye ulaştı. Büyük işlemlerdeki bu artış, büyük sahiplerin veya kurumsal yatırımcıların artan faaliyetlerine işaret etmektedir.

Bu büyük işlemlerin hacmi de önemli bir artışla aynı gün 11,55 milyar Dogecoin‘e ulaştı. Büyük işlem hacmindeki bu artış, DOGE token’larının önemli ölçüde hareket ettiğini ve muhtemelen balinalar tarafından stratejik konumlandırmayı yansıtmaktadır.

Boğa senaryosuna göre yükselen balina aktivitesi önemli bir alım baskısına yol açarsa, DOGE 50 günlük EMA’yı 0,1652 dolardan aşarak 0,18 ve 0,20 dolar civarında daha yüksek direnç seviyelerini hedefleyebilir.

Öte yandan ayı senaryosuna göre, balinalar varlıklarını elden çıkarıyorsa, DOGE satış baskısıyla karşılaşabilir ve bu da 0,1434 dolar (100 günlük EMA) ve 0,1237 dolar (200 günlük EMA) destek seviyelerinin test edilmesine yol açabilir.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?