Mayıs 15, 2024

Bu Altcoin Fiyatı Kararsızlıkla Karşı Karşıya: İşte İzlenmesi Gereken Kritik Seviyeler!


Kripto piyasasındaki fiyat oynaklığında önemli bir artışla birlikte, Yapay Zeka (AI) token’ları ay başından bu yana kendi portföylerinde önemli fiyat dalgalanmaları göstermeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün içinde yaklaşık %4’lük bir düzeltme kaydetmesine rağmen, Render (RNDR) fiyatı son 30 gün içinde %7,36’lık bir sıçrama kaydetti. Bu bağlamda yılın başından bu güne kadar (YTD) değerlemede %133,34’lük bir getiri sağladı.

Render Fiyatı Önemli Direnç Seviyesinde Tekrarlanan Retle Karşı Karşıya

Nisan ayını düşüşle kapattıktan sonra, Yapay Zeka (AI) kategorisi yeniden ivme kazanarak Render fiyatının ilk 10 gün içinde %64,43’lük bir sıçrama kaydetmesine neden oldu. Bunu takiben, altcoin 11.560 dolar direnç seviyesinde reddedilme ile karşı karşıya kaldı.

Render fiyat grafiği

Bundan sonra, RNDR fiyatı 10,510 ila 11,560 dolar arasında kapalı bir aralıkta işlem görerek nötr bir eğilim sergiledi. Bu da altcoin için fiyat hareketinde bir soğuma olduğunu gösterdi. Dalgalanma arttıkça, boğalar ivme kaybetti ve Render token’ının yaklaşık %14 değer kaybetmesine neden oldu.

O zamandan bu yana, fiyat yatay bir eğilim sergileyerek kripto alanındaki AI token için zayıf alım ve satım baskısını vurguluyor.

Render’ın Piyasa Duyguları

Cross EMA 50/200-day, 4H zaman diliminde düşüş eğilimi göstererek kripto piyasasında güçlü bir ayı gücüne işaret ediyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD), kırmızı histogramda sürekli bir düşüş göstererek kripto alanındaki satın alma baskısında bir artışa işaret ediyor. Bununla birlikte, ortalamalar olumsuz bir fiyat duyarlılığı göstermekte ve gelecekteki fiyat hareketindeki belirsizliği vurgulamaktadır.

RNDR Fiyatı Ne Kadar Yükselecek?

Piyasa yeniden ivme kazanırsa, Render fiyatı bu hafta 10.510 dolar direnç seviyesini test edecek. Ayrıca, boğalar piyasaya hakim olmaya devam ederse, daha da yükselecek ve önümüzdeki dönemde 11.560 dolarlık üst direnç seviyesini test etmeye hazırlanacak. Öte yandan olumsuz olarak, ayılar boğaları alt ederse, RNDR fiyatı bu ay 9.460 dolarlık önemli destek seviyesine doğru düşecektir.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?