Mayıs 15, 2024

Dev Borsadan Gelen Destek O Altcoin’i Roketlemeye Hazır Hale Getirdi!


Son güncellenme : 15.05.2024 - 16:06

Robinhood Crypto, Avrupalı müşteriler için özel bir dizi yeniliği duyurdu. Bu yeni özelliklerle birlikte, borsa artık yeni müşteriler için kripto para staking ve ödüller kazanma imkanı veriyor. Ancak bu hamle, Robinhood Markets’ın (HOOD.O) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir yaptırım uyarısı aldığı zaman gerçekleşti.

Robinhood Solana’yı Destekliyor

Robinhood, Avrupalı müşteriler için yeni bir kripto stake ürününü duyurdu. Artık kullanıcılar Solana (SOL) varlıklarını stake ederek ödüller kazanabilecekler. Bu yeni özellik, kullanıcıların istedikleri zaman stake ettikleri varlıklarını geri çekme esnekliği sunuyor.

Bu duyuru, Solana ekosisteminin son zamanlardaki dalgalanmalarını takiben önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. SOL fiyatı son 60 günde %26 düşüş yaşadı. Ancak yine de son 90 gün içinde %24 arttı. Bu, varlığın son düşüşünün genel kazançları silemeyecek kadar büyük olduğunu gösteriyor.

Yıl başından bugüne (YTD) SOL fiyatı %42 arttı. Ancak son 30 günde %6 oranında düştü. Şu anda Solana, ortalama 144 dolar fiyatla işlem görüyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) kıyasla hala %44 düşük seviyede bulunuyor. Solana, 64 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip ve en büyük 5. kripto para birimi olarak konumunu koruyor.

Sırada Ne Var?

Borsa, Avrupa’da Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) gibi dijital varlıkların piyasaya sürülmesinden bu yana en yüksek toplam ticaret hacmini kaydettiğini belirtti. Bununla birlikte, BTC hala Avrupa’da Robinhood Crypto’da en çok tutulan dijital varlık konumunda.

Bitcoin fiyatı son 60 günde bir miktar düşüş yaşadı. Ancak yıl başından bugüne (YTD) %48 artış gösterdi. BTC, SEC’den kripto bağlantılı Borsa Yatırım Fonu (ETF) için onay aldıktan sonra büyük bir artış kaydetti. Bitcoin, haber yazıldığı sırada ortalama 62,601 dolar fiyatla işlem görüyor.

Polonya, İtalya ve Litvanya’nın kripto uygulaması indirmeleri konusunda Avrupa’da lider olduğu vurgulandı. Bu durum, borsanın bu ülkelerde daha fazla genişlemeyi hedeflediğini gösteriyor. Ayrıca, Learn & Earn programlarında da iyileştirmeler yapılması planlanıyor.

Açıklamada, önümüzdeki haftalarda Robinhood’un Crypto uygulamasının yerel dil sürümlerinin başlatılacağı da belirtildi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?