Mayıs 13, 2024

XRP Fiyat Tahmini: Hazır Olun, XRP Bu Tarihe Kadar 250 Dolara Ulaşacak!


Block Bull’un araştırmasına göre, XRP fiyatı 2017’den bu yana sürekli olarak döngüsel bir model izledi. Bu da mevcut döngünün iyi bir görünüme sahip olduğunu gösteriyor.

Block Bull’un grafikleri, tarihsel olarak XRP’deki büyük fiyat artışlarıyla çakışan kırılma noktaları ve Bitcoin Halving olayları da dahil olmak üzere çok sayıda kritik özelliği vurgulamaktadır. Bull’un analizine göre, her döngü kırılmadan zirveye kadar yaklaşık 77 hafta sürüyor. En son Bitcoin yarılanmasının Nisan 2024’te gerçekleşmesiyle birlikte Block Bull, XRP için bir sonraki büyük zirveyi Ekim 2025 civarında öngörüyor.

Tarihsel Eğilimler ve Güncel Pazar Verileri

XRP’nin fiyat geçmişi, Bitcoin yarılanma olayları ile bir korelasyon göstermektedir. 2016 ve 2020 yarılanmalarının ardından XRP, bu olaylarla uyumlu olarak piyasanın zirvelerine ulaşarak Block Bull tarafından gözlemlenen döngüsel davranışı pekiştirdi. XRP’nin fiyatının 2025 yılına kadar 250 dolara ulaşacağı yönündeki öngörüsü de bu tarihsel eğilim ve kalıplara dayanıyor.

Haber yazıldığı sırada veriler, XRP’nin 0,5001 dolardan işlem gördüğünü ve 27,65 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olduğunu göstermektedir. Tarihsel veriler ve Teknik analiz, yakın zamandaki düşüşe rağmen uzun vadeli büyüme potansiyeli olduğunu göstermektedir. Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Üstel Hareketli Ortalama (EMA) gibi teknik göstergelerin de işaret ettiği üzere, kayda değer piyasa değişikliklerinden önce bir konsolidasyon dönemi yaşanmaktadır.

Nisan 2024 itibariyle, XRP’nin her bir birimin en son değiştiği ortalama fiyatı yansıtan gerçekleşmiş piyasa değeri yaklaşık 55,2 milyar dolardı. Bu metrik geçtiğimiz aylarda istikrar göstermiş ve 56 milyar dolar ile zirve yapmıştır. Dalgalanmalara rağmen, gerçekleşen piyasa değeri, piyasa oynaklığının ortasında istikrarlı bir yatırımcı değerlemesine işaret etmektedir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Arif Köse

    Bu öngörüde bulunan kişinin matematik ile uzaktan yakından alakası yok diye düşünüyorum. Bunun birinci sebebi şu an arzı sınırsız olan bir pariteyi kimse almaz. İkinci sebebi diyelim ki arzı 50 milyar ile sınırlı olsun. Yani mevcut rakam ve ile. 1 dolar olsa parite zaten 50 milyar dolar yapar. 250 dolar olması demek. 😁🙈😁 Ne hesap makinesi ne bişey hiç bir şey hesaplayamıyor. İki seçenek var arz yakacak seçenek iki herkes çıldırmış olacak bunun olması için tek sebep ABD'nin ripple ı resmi para birimi ilan etmesi filan olabilir.

    Cevap Yazın