Mayıs 15, 2024

Altcoin’ler Ne Zaman Yükselişe Geçecek: Michaël van de Poppe Açıkladı!


Kripto para piyasalarının tanınmış isimlerinden biri olan analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’in kritik bir noktada olduğunu ve belirsiz bir gelecekle karşı karşıya olduğunu ifade ediyor. Poppe’ye göre, Bitcoin’in fiyatı yakın zamanda ya tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacak ya da önemli bir geri çekilme yaşayacak.

Bitcoin’in fiyat hareketleri, kripto para piyasasının genel yönelimini önemli ölçüde etkileyen bir faktör olarak kabul edilir. Poppe, Bitcoin’in şu anda belirgin bir eylem sinyali göstereceğine inanıyor ve bu sinyalin, diğer kripto para birimlerini de etkileyecek geniş kapsamlı sonuçlar doğurabileceğini öngörüyor.

Poppe’nin analizlerine göre, Bitcoin’in fiyatı önümüzdeki dönemde iki olası senaryodan birini izleyecek. Birinci senaryoda, Bitcoin tarihinin en yüksek seviyelerine doğru bir atak gerçekleştirerek yükselişini sürdürecek ve bu durum kripto para piyasasında iyimser bir havaya yol açacak. Ancak, ikinci bir senaryoda, Bitcoin büyük bir geri çekilme yaşayarak fiyatını önemli ölçüde düşürebilir ve bu da piyasada bir dönüş noktası oluşturabilir.

“Bitcoin için kritik karar yaklaşıyor. Bitcoin için 60.500 dolar ile 61.000 dolar arasındaki alt aralık hâlâ ayakta duruyor ve 63.000 doların kırılması, tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yeni bir rallinin önündeki bir sonraki engel. Eğer 60.500 dolar kaybedilirse bir sonraki destek bölgesi olarak 52.000-55.000 doları göreceğimizi düşünüyorum.”

Bitcoin teknik analizi

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 62.527 dolar değerinde.

Analist aynı zamanda yatırımcıların altcoin piyasalarını takip etmek için kullandığı TOTAL2 grafiğini de yakından takip ediyor; çünkü bu grafik, Bitcoin ve stablecoin’ler hariç kripto piyasasının toplam değerini ölçüyor. Van de Poppe, TOTAL2’nin yeni bir yükseliş trendi başlatmasına birkaç hafta sürebileceğini düşünüyor.

“Bir ila iki hafta daha konsolidasyondan sonra altcoin piyasa değerinde yukarı doğru geri dönüşe hazırız.”

Michaël van de Poppe, altcoin yükseliş tahmini

Yatırımcının grafiğine dayanarak TOTAL2’nin 900 milyar dolarlık desteği koruduktan sonra dip yapma sürecinde olduğunu öne sürüyor gibi görünüyor. TOTAL2 bu yazının yazıldığı sırada 970 milyar dolardan işlem görüyor.

Son olarak Van de Poppe, yatırımcıların altcoin’lerde düşüş eğiliminde olduğunu ancak grafiklerin trendin tersine dönmeye yakın olabileceklerini gösterdiğini belirtiyor.

“Birçok altcoin, yükseliş olasılığının önemli ölçüde arttığı çift dip yapıyor. Tam tersine, insanlar daha fazla aşağı yönlü ivmenin gerçekleşeceğini bekledikleri için duyarlılık düşük bir seviyede. Her şey hızla değişebilir.”

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?