Mayıs 11, 2024

Bitcoin Boğa Koşusunu Ne Zaman Başlatacak? Yapay Zekadan Tahmin Geldi!


Nisan ayındaki %15’lik büyük düşüşün ardından Bitcoin fiyatı, bir sonraki boğa koşusunu başlatmak için mücadele ediyor. Piyasa, dördüncü Bitcoin yarılanmasının ardından büyük bir sıçrama beklerken, BTC fiyatı 60.000 dolar seviyesinin yakınında dalgalanıyor.

Ancak, yarılanma beklentilerinin kırmızıya dönmesi ve arzın artmasıyla birlikte piyasada belirgin bir korku atmosferi hakim. Ayrıca, ABD piyasasında bulunan 9 Bitcoin ETF’si son birkaç hafta içinde beklenen önemli yükseliş hareketini gerçekleştiremedi.

Tarihsel fiyat eğilimleri olağanüstü bir boğa koşusu önerse de, mevcut piyasa duyguları belirli bir temkin ve yükselişin düzgün olmayabileceği yönünde uyarıyor. Bitcoin’de bir sonraki boğa koşusunun ne zaman başlayabileceğini tahmin etmek zor olsa da, geniş piyasa koşulları ve temel veriler üzerinde dikkatle durulmalıdır.

Bitcoin Fiyat Performansı

Kısa vadeli tabloda, BTC‘nin fiyat trendi, devam eden geri çekilmeyle açıkça aşırı arz baskısı altında olduğunu gösteriyor. Geri çekilme yoğunlaştıkça, BTC fiyatı birkaç gün içinde 60.000 dolarlık desteği iki kez kırmaya yakın. Bu durum, sektörde neredeyse %53’lük bir hakimiyete sahip olan en büyük kripto paranın yükseliş eğilimini kaybetmekte olduğunu gösteriyor.

bitcoin fiyat analizi

Şu anda BTC fiyatı 60.810 dolar seviyesinde işlem görüyor ve aylık grafikte bir Doji mumu oluşuyor. Ayrıca, bu hafta yaşanan %5’lik düşüş destek bölgesini riske atıyor ve düşüş uyarısında bulunuyor.

Bununla birlikte, tarih doğru kalırsa, Bitcoin 2024’te büyük bir boğa koşusu için bir pivot noktası bekliyor. Bunlarla bilirlikte ChatGPT’den boğa koşusunun ne zaman başlayacağını tahmin etmesi istenildi.

ChatGPT Bitcoin’in Haziran Ayında Yükseleceğini Tahmin Ediyor!

Yapay zeka modeline fiyat analizimizi ve BTC’nin yarılanmasını işaret eden aylık grafiği sunan ChatGPT, yükseliş görüşü sağlıyor. Boğa koşusu beklentisi yüksek olan AI, boğa koşusunun bu Haziran ayında kademeli bir hızda başlayacağını öngörüyor.

Ancak, yüksek ivmeli yükseliş trendi Ekim ayındaki rallinin ardından Kasım ayında artabilir.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?