Mayıs 11, 2024

Balinalar Bu Meme Coin’e Resmen Akın Etti: 649 Milyarlık Alım Ne Anlama Geliyor?


Piyasanın neredeyse 2 aydır düşüş eğiliminde ve yatay seyretmesine rağmen, şu anda yatırımcılar ve kripto balinaları büyük ölçüde birikerek güçlü ilgilerini ve güvenlerini gösteriyor gibi görünüyor. Bugün bir analiz firması olan Lookonchain, X’te kripto balinalarının 649 milyar Pepe Coin (PEPE) biriktirdiğini belirten bir gönderi yaptı.

Balinalar, 649 Milyar Pepe Coin Satın Aldı

Bu devasa PEPE birikimi, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’den PEPE çeken dört kripto balinası tarafından yönetilmektedir. İlk balina, 0xa145 cüzdan adresine sahip, yaklaşık 3,44 milyon dolar değerinde 350 milyar PEPE çekmiştir. Bu balinanın geçmişte PEPE alım satımında başarılı olduğu ve yaklaşık 2,66 milyon dolar kâr elde ettiği görülmektedir.

İkinci balina ise 0xa4Fd cüzdan adresini kullanmıştır ve 18 saat önce 1,09 milyon USDC harcayarak 123,66 milyar PEPE satın almıştır. Üçüncü balina, 0x895f cüzdan adresine sahiptir ve 13 saat önce Binance’ten 101 milyar PEPE çekmiştir (885.000 USD).

Dördüncü balina ise 0x24E3 cüzdan adresine sahiptir ve sadece 6 saat önce 661 bin USDC yatırarak 74,5 milyar PEPE satın almıştır.

Bu yatırımcıların veya kripto balinalarının, PEPE hakkında bazı içgörülere sahip olmaları muhtemeldir. Ancak, bu devasa PEPE birikiminin fiyat üzerinde henüz bir etki yaratmaması dikkat çekicidir. Kripto piyasaları genellikle karmaşık ve hızlı değişen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle birikimlerin etkileri zaman içinde ortaya çıkabilir veya başka faktörlerle etkileşebilir. Yatırımcılar genellikle büyük balinaların hareketlerini izler ve bu tür birikimlerin piyasalar üzerindeki potansiyel etkilerini değerlendirirler.

PEPE Teknik Analizi ve Anahtar Seviyeler

Meme coin şu anda yaklaşık 0.0000087 dolar civarında işlem görüyor. Ek olarak son 24 saatte %0,72’lik pozitif bir hareket yaşadı. Son 7 günde %1’lik iyi bir yükseliş ivmesi gösterirken, son 30 günde dünya genelindeki belirsizliklere rağmen %20’den fazla yükseldi.

Uzman teknik analize göre, PEPE şu anda yükseliş eğiliminde ve 0.0000089 dolarlık güçlü bir direnç seviyesinin yakınında işlem görüyor. Bu yükseliş görünümünün en önemli nedenlerinden biri, günlük zaman diliminde yükseliş bayrağı ve kutup formasyonunun kırılmasıdır. Önümüzdeki günlerde, günlük mum 0.0000092 doların üzerinde bir kapanış yaparsa, PEPE’nin büyük ölçüde yükselme olasılığı yüksektir.

Ancak, her zaman belirtilen seviyelerin üzerinde bir kapanışın gerçekleşmesi veya teknik formasyonların doğrulanması beklenmelidir. Kripto para piyasaları volatil olduğundan, fiyatların hızlı bir şekilde değişebileceğini unutmamak önemlidir. Yatırımcılar her zaman kendi araştırmalarını yapmalı ve risklerini yönetmelidir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?