Aralık 15, 2022

Toncoin Nedir? TON Nasıl Satın Alınır?

The Open Network ya da TON, blockchain tabanlı bir proje olmasına karşın topluluk odaklı yürütülmektedir. Telegram tarafından kurulan proje, milyarlarca kullanıcıyı bir araya getirmek için hızlı, ucuz ve enerji dostu bir blockchain işlemi sağlamak istiyor.

Kullanıcıların günlük işlemlerini hızlı, uygun maliyetli ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek isteyen TON, esnek mimarinin yanı sıra ölçeklenebilir yapıya sahip.

Toncoin Nedir?

Toncoin (TON), merkeziyetsiz Katman-1 ağı olan The Open Network’ün yerel token’ıdır. Önceden Gram ismiyle anılan token, ‘hisse kanıtı’ konsensüsü kullanıyor. TON, işlem ücretlerini ödemek, ödemeleri gerçekleştirmek veya işlemleri doğrulamak için kullanılabilir.

Öte yandan daha önce Telegram Open Network olarak bilinen blockchain, Telegram tarafından terk edildi. Proje, bir süre sonra The Open Network olarak adlandırılarak, topluluğa mal edildi.

The Open Network Ne Zaman Kuruldu?

Telegram Open Network, 2018 yılında ‘lite paper’ ve ‘white paper’ yayınlayarak kendini duyurdu. 2020 yılına kadar geliştirilen proje, oldukça iyi bir başlangıç yapmıştı. Örneğin Gram token’lar özel satış yoluyla 1,7 milyar dolar gelir elde etmiş ve rekor kırmıştı. Nitekim ağda yaşanan bu hızlı büyüme, çeşitli zorlukları da beraberinde getirdi. Ancak daha sonra SEC ile yaşanan dava, projenin sonunu getirdi.

Açık kaynaklı olarak geliştirilen proje, Github üzerinden kullanıcılar aracılığıyla geliştirildi. Amacı kullanıcıların günlük işlemlerini hızlı, uygun maliyetli ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek olan proje, önemini bir şekilde korumayı başardı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım ağlardaki sorunları çözmek isteyen TON, kullanıcıların ilgisini bu sorunlar üzerinden çekiyor.

TON ekosistemi, günlük işlemler yapan milyonlarca kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirildi. Öncelikle yatırımcılar tarafından kullanılan Bitcoin ve Ethereum’un aksine, TON tipik tüketiciye hitap etmeye odaklanmaktadır. Kullanımı kolay bir uygulamaya entegre edilecek şekilde tasarlanmış olup. Kullanıcıların hızlı bir şekilde coin satın almasına, göndermesine ve saklamasına olanak tanır.

Toncoin Nasıl Satın Alınır?

KuCoin, PancakeSwap ve Uniswap üzerinden alınabilen Toncoin, çoğunlukla merkezi olmayan borsalara güvenmektedir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.