Nisan 16, 2024

XRP Fiyat Analizi: Altcoin %942 Artarak 5,2 Dolara Yükselebilir, İşte Beklenen O Tarihler!


XRP coin’in, geçmişteki performansını temel alarak, yaklaşan Bitcoin yarılanmasının ardından potansiyel bir fiyat artışı gösterebileceği belirtiliyor. 2020’de yaşanan bir modeli baz alarak, XRP’nin 5,2 dolar gibi önemli bir fiyata ulaşabileceği öngörülüyor.

Bitcoin‘in yaklaşan yarılanması, kripto piyasasında genel bir düşüş eğilimi yaşandı. Ancak, yatırımcılar bu olayın ardından geçmişte görülen yükseliş trendlerine odaklanarak heyecanla bekliyorlar.

XRP gibi önde gelen kripto para birimlerinin, Bitcoin’in fiyat hareketlerini takip ederek yaklaşan boğa piyasasından olumlu etkileneceği öngörülüyor.

2020’nin Yarılanmasından Sonra Bitcoin Yörüngesi

Bitcoin’in 2020 yarılanma olayı 11 Mayıs’ta gerçekleşti. O gün Bitcoin, 8.755 dolardan işlem görmeye başladı. Daha sonra en düşük 8.374 doları gördü ve gün içinde en yüksek 9.033 dolara ulaştı.

Yarılanmadan sonraki beş ay boyunca Bitcoin, 10.000 doların altında seyretti. Ekim 2020’de boğa piyasasının başlangıcını işaret eden 14.000 dolar seviyesine ulaşmadan önce bu seviyelerde kaldı. Ocak 2021’de ise yarılanmadan sekiz ay sonra BTC, ilk kez 30.000 doları aşarak üç katından fazla bir kazanç elde etti.

Bitcoin’in yükseliş trendi devam etti ve Nisan 2021’de 60.000 dolar seviyesini aştı. Ancak Nisan 2021’de ayı piyasasına giren Bitcoin, yılın bir başka zamanında 30.000 dolar seviyelerine geri döndü.

Özellikle, 31 Ekim 2020’de 14.000 dolar seviyesine ulaşan Bitcoin, 14 Nisan 2021’de 64.863 dolarla zirve yaptı. Bu süreçte, varlık %363’lük bir büyüme kaydetti.

Bitcoin’in 10 Kasım 2021’deki 68.789 dolarlık nihai zirvesi, 2020 yarılanma günündeki 8.374 dolarlık en düşük seviyesinden %721,46 oranında yükseldi.

Bitcoin Yarılanmasından Sonra XRP Yörüngesi

Bitcoin madencilik ödülü yarıya indiğinde, XRP 0,1885 dolarla dip seviyesine geriledi. Üç ay sonra, altcoin kısa süreliğine 0,3 dolar aralığına girdi. Ancak Bitcoin boğa piyasasının başladığı Ekim 2020’nin sonlarında çoğunlukla 0,2 dolar seviyelerinde işlem gördü.

XRP, bir sonraki ay Bitcoin yarılanma gününün en düşük seviyesinden günlük en yüksek seviyesi olan 0,768 dolara yükselerek %307’lik bir kazanç elde etti.

Ocak 2021’e girerken XRP, Bitcoin ile birlikte yükseliş trendini sürdüremedi. Kasım 2020’nin en yüksek seviyesi olan 0,768 doların altına düştü. Ancak XRP daha sonra Bitcoin’in izini sürerek Nisan ayı başında 1 dolar eşiğini aştı.

2021’deki yükseliş dalgası sırasında XRP coin, 14 Nisan’da 1,9650 dolarla zirve yaptı. Dikkat çekici bir şekilde, 11 Mayıs’taki 0,1885 dolarlık dip seviyesinden 2021’deki XRP zirvesine kadar varlık %942,44 oranında yükseldi.

Geçmişi Tekrarlarsa XRP Fiyatı

Bitcoin’in 2020’deki yarılanmadan sonra %700’ün üzerinde bir kazanç kaydetmesiyle, bu yörüngenin tekrarlanması varlığı 500.000 doların üzerine çıkarabilir. Ancak, bu döngüde Bitcoin’in zirvesi için genellikle 150.000 ila 250.000 dolar arasında tahminler yapılmaktadır.

XRP ise 2021’de %942’lik olağanüstü kazancı yansıtırsa ve mevcut 0,5 dolarlık seviyesinden başlayarak yarılanmaya kadar bu seviyede kalırsa, varlık potansiyel olarak 5,2 dolara yükselebilir.

Bazı piyasa katılımcıları, XRP için bu tür bir fiyat hareketine ilişkin şüphelerini dile getirirken, diğerleri oldukça iyimser kalmaya devam ediyor. Bazı analistlere göre, XRP için 10 dolar bile muhafazakar bir tahmin olabilir. Ancak, bu tahminler spekülatif olmaya devam ediyor ve XRP’nin tamamen farklı bir yöne gitme olasılığı da bulunmaktadır.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?