Nisan 5, 2022

Zengin Baba Yoksul Baba Yazarından Uyarı: “Büyük Çöküş Yaklaşıyor!”

Zengin Baba Yoksul Baba isimli kitabıyla tanınan yazar Robert Kiyosaki, küresel bir durgunluğun yaklaştığını ve fırtınayı atlatmanın potansiyel yolları olarak birkaç kripto varlığına ve altına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Twitter’da paylaşım yapan Robert Kiyosaki, bir piyasa çöküşünün kaçınılmaz olduğundan emin olduğunu belirtti. Hazine getirilerinin son zamanlarda tersine çevrilmesini kanıt olarak gösteren Kiyosaki, bu konuda oldukça emin.

İki yıllık hazine getirisi, geçen hafta da olduğu gibi bir kez daha 10 yılın üzerinde yükselmeyi başardı. Tersine dönüş, genellikle ciddi bir piyasa çöküşünün ve durgunluğun yaklaştığının potansiyel bir habercisi olarak kabul edilir.

Kiyosaki, gerçek dünyada neler olup bittiğine dair daha fazla kanıt olarak yakın zamanda bir markete yaptığı gezintiyi paylaştı.

“ENFLASYON: Daha değerli hale gelebilecek şey ne? Konverse ton balığı veya Gümüş Madalya mı (Silver Eagles, Gümüş Kartallar terimi kullanılmış)? 25 dolar değerine ton balığı satın aldım. Ton balığının yanına da 25 dolarlık bir gümüş madalya koydum. 2027’de, yani beş yıl içerisinde sizce hangisinin emtia değeri artacaktır? Ton balığı mı gümüş mü?

Cevabım gayet açık. Eğer 5 yıl sonra ton balığı konserve başına 25 dolar olursa ve gümüş madalya da 250 dolar olursa, gerçekler değişmez. Böyle bir şey yaklaşırsa hepimiz mahvoluruz. Devrim başlıyor çünkü Amerikalıların %40’nın 1000 dolardan daha az parası var. 25 dolarlık bir konserve ton balığı herkesi ve hatta ABD’yi iflas ettirir!”

robert kiyosaki

Kiyosaki, Başkan Biden’ı doları devalüe etmeye devam etmekle suçluyor ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) ile altının yatırımcılar için en iyi seçenek olduğunu söylüyor.

“Will Smith, Oscar’da Chris Rock’ı tokatladı. Biden da dünya sahnesinde Putin’i tokatladı. Toksik maskülenlikle dünyanın başı dertte. Ulusal borç çatıdan geçecek. Biden enflasyona neden oluyor ve Putin’i suçluyor. Dolar patlamak üzere. 3. Dünya Savaşı’ndan önce daha fazla altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum ve Solana satın almanızı öneririm.”

Kiyosaki’nin “büyük çöküş” iddiaları sık sık gündeme geliyor, sizce bu söylentiler gerçek mi yoksa yalnızca popülerlik kazanmak için ortaya atılmış iddialar mı?

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.