Mayıs 15, 2024

Bitcoin Milyarderinden Dikkat Çeken Fiyat Tahmini: Hedef Mümkün!


Bitcoin fiyatının önümüzdeki ay boyunca 55.000 ile 75.000 dolar arasında dalgalanacağını ve ikinci çeyreğin sonunda daha yüksek seviyelere çıkma potansiyeline sahip olduğunu belirten Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, firmanın ilk çeyrek kazançlarının duyurulduğu toplantıda görüşlerini aktard. Basında yer alan haberlere göre Galaxy Digital, bu çeyrekte rekor gelir bildirerek dikkat çekti.

Novogratz, kripto para piyasasının şu anda bir “konsolidasyon aşamasında” olduğunu ve mevcut çeyreğin sonunda fiyatların daha yüksek seviyelere çıkacağını öngördü. “Bitcoin, Ethereum ve diğer her şey, hatta Solana dahil, konsolide olacak. Bu ne demek? Muhtemelen 55.000 ile 75.000 dolar arasında dalgalanacak, ta ki piyasayı yukarı taşıyacak bir sonraki olaylar setine kadar,” dedi.

Spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) ilk çıktığında kurumsal yatırımcılardan büyük talep gördü ve ilk haftasında 13,9 milyar dolardan fazla hacim oluşturdu. Ancak son aylarda Bitcoin fiyatındaki düşüşle birlikte bu fonlara olan girişler önemli ölçüde azaldı.

CoinGecko ve TradingView verilerine göre, Bitcoin, 13 Mart’ta ulaştığı 73.700 dolarlık yeni tüm zamanların en yüksek seviyesinden %16,5 düştü.

bitcoin fiyatı ath'den geriledi

Novogratz, spot Bitcoin ETF‘lerine olan girişlerin azalmasından veya BTC’nin son düşüşünden fazla endişelenmediği yorumunda bulundu. CEO, geleneksel finans kurumları arasında daha geniş bir benimsenme trendinin daha fazla öne çıktığını belirtti.

Galaxy Digital ve ortak firması Invesco, BTCO kodu ile kendi spot Bitcoin ETF’sini piyasaya sürdü. Bu fon, piyasaya sürüldüğünden bu yana sadece 268 milyon dolar giriş çekti ve tüm fonlar arasında en düşük ikinci toplam giriş miktarına sahip oldu, Grayscale Bitcoin Trust hariç.

“Benimsenmenin artmaya devam ettiğini görüyoruz […] büyük oyuncular bunu sistemlerine dahil etmeye yeni başlıyorlar” dedi. “Servet yöneticilerinin bunu müşterilerine satma süreci bir gecede olan bir şey değil.”

Novogratz, 2024’ün başında fiyat hareketlerini tetikleyen birçok rüzgarın önümüzdeki birkaç ay boyunca etkisini sürdüreceğini, Bitcoin ve kripto para piyasası fiyat hareketleri için birkaç katalizöre baktığını belirtti.

Kripto varlık fiyatlarının, ABD Federal Rezervi’nin “ekonomi nihayet yavaşladığında” faiz oranlarını düşürmeye başlaması veya yaklaşan ABD başkanlık seçimlerinden olumlu bir sonuç çıkması durumunda artmaya başlayabileceğini söyledi.

“Seçimi atlattıktan sonra, seçim kripto düzenleme manzarasına bir şekilde netlik getirecek.”

Galaxy Digital, ilk çeyrek için net gelirini 421,7 milyon dolar olarak bildirdi ve bu rakam 2023’ün son çeyreğine göre %40 arttı. Gelir, madencilik operasyonları ve yönetim ücretlerinden elde edilen rekor gelirlerle desteklendi.

Kaynak : Cointelegraph

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?