Mayıs 15, 2024

GameStop Temalı Meme Coinler Pump Yaptı! Dogeverse İşaret Fişeğini Yaktı


Son güncellenme : 15.05.2024 - 10:34

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır, okuyucular herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.

GameStop yatırımcısının yıllar sonra ortaya çıkışı bazı meme coinlerin pump yapmasına sebep oldu. “TheRoaringKitty” olarak tanınan Keith Gill adlı yatırımcı Haziran 2021’den bu yana ilk kez sosyal medyada aktif olarak paylaşımlarda bulundu. Yıllar sonra yaptığı paylaşımlar hem meme coinlere hem de GameStop (GME) hisselerine olumlu etkide bulundu.

Keith Gill, bilinen adıyla Roaring Kitty, üç yıl süren sessizliğini bozarak sosyal medyada bir paylaşım yaptı. Gill, özellikle Reddit destekli 2021 GameStop olayında önemli bir figürü olmuştu. GameStop açığa satışının hikayesini anlatan 2023 yapımı “Dumb Money” filmine de konu oldu. Gill’in geri dönüşü, meme bazlı hisselerin ve tokenlerin değer kazanmasına yol açtı.

GameStop (GME) hisseleri kısa sürede değerini üç katına çıkardı. Solana tabanlı bir coin olan GME ise yaklaşık yüzde 1,900 değer kazandı ve tüm zamanlarının en yüksek fiyatı olan 0,01959 dolara çıktı. Ayrıca, KITTY adlı bir diğer coin, sadece birkaç dakika içinde değerini neredeyse sıfırdan 40 milyon dolara çıkardı. Tokenin X hesabından, 6 Mayıs’ta  “Yakında büyük alımların geleceğini göreceğiz.” açıklamasında bulunulmuştu.

Yükseliş sergileyen bir başka meme coin ise TheRoaringKitty takma adından yola çıkılarak ROAR coin oldu. 0,000080 dolar seviyesinde fiyatlanan ROAR, saatler içerisinde 0,0034 dolara kadar yükselmeyi başardı. Keith Gill’in paylaştığı videoların ardından Wolverine temalı meme coinler de büyük ses getirdi.

Roaring Kitty adlı yatırımcının sosyal medyaya yaptığı bu dönüş, KITTY ve ROAR gibi coinlerde gözlemlenen hızlı ve büyük artışlarla kendini gösterdi. Kripto dünyasında kendine kalıcı yer edinmeye çalışan meme coinler onlarla kısıtlı değil. DOGEVERSE adlı meme token, blok zinciri teknolojisini birden fazla platforma açarak geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmayı hedefliyor. Sponsorlu içerik göndericisine göre Dogeverse token satın almak, farklı platformlara tek bir kaynaktan ulaşmak isteyen yatırımcılara hitap ediyor. Sponsorlu yazıda, bu projenin detayları yer alıyor.

Dogeverse (DOGEVERSE) – Ön Satışında Sona Yaklaşıldı

Sponsorlu içerik göndericisine göre yeni çok zincirli meme coin DOGEVERSE, ön satışında 13 milyon dolar topladı ve yakın zamanda akıllı sözleşme denetiminden geçti. Köprü teknolojisini kullanan token, en önde gelen blok zinciri pazarlarında mevcut olmayı hedefliyor.

DOGEVERSE, kullanıcılarını pasif ödüller için tokenlarını kilitlemeye teşvik eden bir staking mekanizmasının tanıtıldığı bir ön satış sürecinden geçiyor. Ancak bu ön satışın çok yakın zamanda sona ereceği konuşuluyor. Dogeverse token satın almak isteyenlerin çabuk olmaları öneriliyor. Ekip, kendisine toplamda 17 milyonluk bir ön satış gelir hedefi koydu. Web sitesinden paylaştıkları bilgilere göre şu an 13 milyonluk bir gelir elde edilmiş durumda.

Meme coin endüstrisi, yeni kripto para birimlerinin arkasında gerçekten güçlü bir topluluğu da beraberinde getiriyor. Bu nedenle, DOGEVERSE, sağlam bir topluluk oluşturmaya yönelik adımlar da atıyor.

DOGEVERSE’nin Çok Zincirli Yaklaşımı, Yaygın Erişilebilirlik Yaratacak

Projenin çoklu zincir kullanılabilirliğine yaklaşımı, tokenin önde gelen akıllı sözleşme özellikli blok zincirlerinde mevcut olduğu anlamına geliyor. Ethereum, BSC, Polygon, Solana, Base ve Avalanche gibi blok zincirlerinde faaliyetini sürdürecek.

Bu yaklaşım sayesinde DOGEVERSE, çok yönlü hale geliyor. Kullanıcıların, desteklenen zincirlerden birinden diğerine kolayca geçiş yapabilecekleri söyleniyor. Çoklu zincir özelliği aynı zamanda farklı blok zincirleri topluluklarını tek bir meme coin başlığı altında birbirine bağlayacak.

Ön satış, DOGEVERSE tokenleri sağlayan bir stake etme mekanizması da içeriyor. Mekanizma, stake havuzu büyüdükçe getiri azalacak şekilde çalışıyor. Yazım sırasındaki yıllık tahmini ödüller yüzde 58 olarak belirlenmiş.

Ayrıca, blok zinciri güvenlik firması Coinsult, bu ön satış coinin akıllı sözleşme denetimi gerçekleştirdi. Coinsult araştırmalarına göre DOGEVERSE token, yüksek veya orta riskli kategorilerine değil del, düşük riskli yatırım kategorisine dahil edildi. Ancak Coinsult, Dogeverse ekibinin bu durumun farkında olduğunu belirtiyor.

Erken alıcılar DOGEVERSE tokenlerini yalnızca 0,00031 dolar karşılığında satın alabiliyor. Dogeverse token satın almak isteyenler, ETH ve USDT ile ödeme yapabilecekleri gibi, kredi veya banka kartıyla da ön satışına katılabiliyor.

Sırada Borsa Listelenmeleri Olabileceği İddia Ediliyor

Ön satış sona erdiğinde Dogeverse ekibi DOGEVERSE’yi DEX’te piyasaya sürmeye odaklanmaya başlayacak. 200 milyar token arzının yüzde 10’u likidite havuzlarını doldurmak için kullanılacak. Böylece başlangıçtan itibaren önemli bir potansiyel işlem hacmi sağlanacak.

Projenin token havuzunun yüzde 25’i pazarlama için kullanılacağından, halihazırda aktif olan topluluk büyümesi daha da hızlanabilir. Çoklu zincir teknolojisi, umut verici ödüller ve büyük bir pazarlama hamlesi, tokenin başarıya ulaşmasını önceden belirleyebilir. Çoğu kripto analisti bu sezon, DOGEVERSE’nin kesinlikle takip edilmeye değer olduğunu söylüyor.

İlgilenen yatırımcılar, benzeri görülmemiş stake ödüllerini, birçok farklı blok zincirinde yenilikçi uygulamaları ve fakat bir o kadar da önemlisi, dost canlısı ve iyi tasarlanmış yeni meme kripto para birimini sabırsızlıkla bekleyebilirler.

Dogeverse token resmi sitesinden incelemek için tıklayın

*Yazı yatırım tavsiyesi değildir! Sponsorlu (reklam) bir içeriktir. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır, herhangi bir işlem yapmadan önce detaylı araştırmanızı yapınız!

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir içerik ve basın bültenidir. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Kripto para yatırımları yüksek risk içermektedir, okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi detaylı araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : Dogeverse
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?