Nisan 8, 2022

Meksikalı Milyarder Ricardo Salinas Büyük Bir Bitcoin Yatırımcısı Olduğunu Açıkladı!

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, Perşembe günü Miami’deki bir konferansta likit portföyünün çoğunluğunun dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin’e ayırdığını açıkladı. Pliego’nun açıklaması kripto sektörünün dikkatinden kaçmadı.

Meksika’nın en büyük milyarderlerinden biri olan Ricardo Salinas Pliego, dijital para birimine büyük yatırım yaptığını açıkça dile getirdi. Söz konusu açıklama, şüphesiz kripto hayranlarını ve bu durumda Bitcoin meraklılarını memnun edecek bir bilgi.

Milyarder, “Kesinlikle tahvilim yok” dedi. Likit portföyünün %60’ının Bitcoin ve Bitcoin hisse senetlerinde yer aldığını, %40’ının ise petrol, gaz ve altın madencileri gibi sabit varlık stoklarında olduğunu söyledi. Ünlü milyarder likit portföyündeki miktarı belirtmedi, ancak bu bildirim, onu neredeyse tamamen BTC’de olduğunu açıklayan ilk milyarderlerden biri haline getiriyor.

Salinas Pliego, Meksikalı TV yayıncısı TV Azteca’yı ve perakendeci Grupo Elektra’yı yönetiyor. Forbes’a göre 2021’de Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi olan Pliego’nun, net serveti 12.9 milyar dolar civarında.

Bitcoin Hayranı Olan Milyarderler

Pliego’nun Twitter hesabındaki son gönderileri, büyük şampiyonlarından biri haline geldiği anlaşılan Bitcoin ve kripto endüstrisi ile ilgili. Pliego aynı zamanda BTC yatırımcısı olan başka bir milyarder olan Michael Saylor ile bir fotoğraf paylaşımı yaptı.

Ünlü milyarder çok yakın zamanda 1 milyon Twitter takipçisine “Lütfen… geleceğini hükümetin ellerine bırakma, sen ve ben bunun nasıl biteceğini biliyoruz, #FIAT parasından uzak dur, #btc’ye yatırım yap” çağrısında bulundu. Görüldüğü üzere kendisi tam bir Bitcoin destekçisi.

Salinas’ın, kişisel servetini BTC’ye yatıran ilk milyarder olmadığını belirtmekte fayda var. Efsanevi yatırımcı Bill Miller, milyarder ve fon yöneticisinin Bitcoin ve diğer kriptoların artık kişisel varlıklarının yaklaşık %50’sini temsil ettiğini söylemesiyle kripto para sektöründe adından söz ettirdi. Miller ayrıca bireysel yatırımcılara varlıklarının en az %1’ini BTC’ye koymalarını tavsiye etti.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : thestreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.