Nisan 5, 2022

MicroStrategy, Yeni Bir Devasa Bitcoin (BTC) Alımı Gerçekleştirdi

Michael Saylor’ın sahibi olduğu yazılı firması MicroStrategy, hali hazırda Bitcoin (BTC) savunuculuğu konusunda tanınan bir firmaydı. Firma, bugün 4167 BTC’lik satın alım gerçekleştirdiğini duyurdu. Firma, halka açık şirketler arasında en fazla BTC’ye sahip olma unvanını koruyor.

Saylor paylaştığı bir tweet’te, firmanın BTC’lere toplam 190.5 milyon dolar harcadığını belirtti. Bu da Bitcoin (BTC) başına 45.714 dolar maliyet anlamına geliyor. Mevcut fiyata bakıldığında ise firmanın hali hazırda kâr elde etmiş olduğunu söylemek mümkün. Bir BTC’nin değeri şu an 46.610 dolar civarındaydı.

Satın alma, MicroStrategy’nin toplam BTC varlığını bugünün fiyatına göre yaklaşık 6 milyar dolar değerinde 129.218 BTC’ye çıkardı. CoinGecko’nun verilerine göre, rakam Wall Street’teki en büyük ikinci BTC sahibi Tesla’nın elindeki varlıkların neredeyse üç katı. Elektrikli otomobil üreticisinin 48.000 BTC’si bulunuyor.

markcuban bitcoin

MicroStrategy, BTC’lerini Borçla Satın Alıyor

Yapılan satın alımlar, MicroStrategy’nin yaklaşık 205 milyon dolarlık borç aldığına dair bir duyurunun ardından geldi. Kredi anlaşması kripto bankası Silvergate Capital ile yapıldı ve MicroStrategy’nin mevcut BTC varlıklarını teminat olarak kullandı.

Yazılım firmasının kredinin bir kısmını işletme sermayesi olarak kullanacağını söylediği göz önüne alındığında, krediden kalan 15 milyon doların orada kullanılmış olması muhtemel görünüyor.

MicroStrategy, Bitcoin satın alımlarını 2020 yılından beri devam ettiriyor. Firmanın sahibi Michael Saylor da sıkı bir kripto para savunucusu. Saylor’a göre BTC, enflasyon koruması konusunda oldukça iyi.

Bitcoin Rallisi Yeniden Gündemde

Bitcoin, Mart ayı boyunca yükseldi ve şimdiye kadar 2022 için en yüksek seviyesine ulaştı. Son teknik göstergeler, BTC’nin daha fazla kazanç için ayarlanabileceğini de gösteriyor.

Rallinin büyük kısmı, Bitcoin’e yatırım yapan firmalar tarafından yönlendirildi. Terra’nın yaptığı toplu satın alımlar da Bitcoin’e katkı sundu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.