Ocak 29, 2020

Bitcoin, Yine Şubat Ayı Fiyat Artışına Mı Hazırlanıyor?

Tanınmış yatırımcı Alessio Rastani yakın zaman da kripto para sektörünün dikkatini çeken bir tablo paylaştı. Tabloda Bitcoin’in (BTC) son altı yıldır her Şubat’ta ay sonundaki kapanış fiyatının ay başından daha yüksek olduğu gösteriliyor.

Kripto para yatırımcılarını heyecanlandıran bu tekrar, önde gelen kripto para biriminin gelecek ay nasıl bir fiyata ulaşacağını göstergesi olabilir.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saat itibariyle yaklaşık olarak 9.356 dolardan işlem görüyor. Dünden beri fiyatını istikrarlı bir şekilde artıran Bitcoin, bütün dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. 2020 yılı Bitcoin için iyi bir yıl olmaya devam ediyor. Corona virüsünün de etkisiyle fiyatını arttırdığı düşünülüyor. Bununla birlikte Kripto ve forex grafik uzmanı olan Alessio Rastani aylık tablolara bakarak şu yorumda bulundu:

“Genellikle Bitcoin’in Ocak-Temmuz arasındaki grafiği çok değişik oluyor. Ancak bu dönemde en güçlü ayın Şubat olduğunu görüyoruz.”

Bunun yanında belirli bir ayın pozitif getiri tutarlılığını göz önüne alarak en güçlü ay olarak kabul etmek oldukça zor. Şubat ayında tarih tekerrür edecek mi göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.