Nisan 5, 2022

Bu Önemli Teknik Gösterge Bitcoin (BTC) için Büyük Yükseliş Gösterdi!

Bitcoin (BTC), Mart ayının ikinci yarısında başlattığı güçlü ralliyi bugünden itibaren sürdürmekte zorlanacak gibi görünüyor. Buna rağmen perakende ilginin önemli bir göstergesi, BTC’nin daha fazla yükselebileceğine ilişkin ipuçları veriyor.

Bitcoin, son 30 gün içinde %17’lik bir yükseliş kaydettikten sonra 46.000 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin şu an 2022’nin en yüksek seviyelerine oldukça yakın ancak hala en yüksek seviyelerinden %31 uzakta işlem görüyor.

“Zayıf Eller” Bitcoin (BTC) için Güçlü Yükselişe İşaret Ediyor

Twitter yorumcusu @0xCryptoChan, zincirde hareketsiz kalan BTC’lerin toplam BTC dolaşımına oranının rekor düşük seviyelerde seyrettiğini kaydetti. Oran, zayıf eller göstergesi olarak adlandırılır ve şu anda %25’in altında rekor düşük seviyelerde olan pazardaki perakende ilgi seviyesini gösterir.

Ancak oranın %25 seviyesine yeniden ulaşması, BTC’de her zaman önemli bir rallinin habercisi olmuştur. Böyle bir olay en son gerçekleştiğinde, Bitcoin’in fiyatı 2019’un sonundan 2021’e kadar 11,3 kat arttı. Bundan önceki dönem, BTC’nin oranı 2016’nın başından 2018’e kadar 59,6 kat arttı. Zayıf eller şu an %25’in üzerine çıkmaya hazır ve bu durum başka bir ralliyi tetikleyebilir.

bitcoin btc

Zayıf eller, sınırlı likiditeleri nedeniyle alım-satım konusunda tereddüt eden perakende yatırımcılardır. Bu tür trader’lar genelde bir boğa koşusuna giren ve bir ayı piyasasından kaçan son kişilerdir. Bitcoin‘in Mart ayı boyunca ralli yaptığı kabul edilirse, Nisan, bu tür trader’lar için bir sonraki boğa koşusuna giriş fırsatı sunabilir.

Kripto para sektöründe önemli bir gelişme olmadan Bitcoin, yine riskli varlıklara yönelik küresel talebin bir göstergesi olarak çalışıyor. Bununla birlikte, boğaların yerel zaferi hakkında güvenle konuşmak ancak BTC/USD şu anda 48.300 dolarda yer alan 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktıktan sonra mümkün olacak.

-Alex Kuptsikevich, FxPro Kıdemli Finansal Analisti.”

Bitcoin (BTC) Rallisinin İtici Gücü Kurumsal İlgi

Zayıf eller oranı, BTC ticaretinin önemli bir yönünü de vurgulamaktadır; bu, büyük kurumların hacimlerinin çoğunu oluşturmasıdır. Eğilim 2021’de yükseldi ve BTC’nin rekor seviyelere koşmasında önemli bir faktördü.

Son veriler ayrıca, BTC‘nin günlük işlemlerinin %90’ından fazlasının 2020’den bu yana sürekli olarak 100.000 doların üzerinde olduğunu gösterdi – bu, Bitcoin’de büyük ölçekli ticaretin önemli bir göstergesi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.