Mayıs 14, 2024

Bu Meme Coin Ortalığı Resmen Kasıp Kavurdu: %350 Fırlayan Coin’den Dev Performans!


GameStop’un hisse senedinin Wall Street’te yaşadığı fiyat rallisiyle benzer bir şekilde, GameStop (GME) temasını kullanan bir kripto olan GME meme coin, kripto topluluğunda büyük yankı uyandırdı. Bu meme coin, GameStop’un hikayesine bir saygı duruşu niteliğindedir ve Solana blok zinciri üzerinde ortaya çıkmıştır. Coin, “büyük adamlara karşı birlikte karşı koyabileceğimizi gösterme” vizyonuyla övünmektedir.

Sadece 24 saat içinde %350’nin üzerinde şaşırtıcı bir artış gösteren bu Solana tabanlı meme coin, özellikle birkaç önde gelen borsadan destek aldıktan sonra dikkat çekti. Şimdi bu borsaları ve GameStop token’ın ilginç kriptografik girişimini daha derinlemesine inceleyelim.

HTX & Bitget GME Desteğini Genişletiyor

HTX ve Bitget tarafından yapılan resmi açıklamalara göre, GME tokenı, bugün başlayan hazırlıkların ardından belirtilen platformlarda listelenmeye hazır hale getirildi.

HTX’nin resmi duyurusuna göre, GME tokenının listeleme süreci başlamış durumda. Para yatırma işlemleri bugün saat 05:10 UTC’de başladı ve GME/USDT spot işlem çifti, piyasa talebini karşıladığında resmi bir duyuruyla işlem görmeye başlayacak. Ayrıca, para çekme işlemleri 15 Mayıs saat 07:00 UTC’den itibaren yapılabilir olacak.

Benzer şekilde, Bitget’in duyurusuna göre, para yatırma işlemleri açıkken, ticaret 14 Mayıs saat 09:00 UTC’de başladı. Listelenecek spot işlem çifti yine GME/USDT olacak ve para çekme işlemleri 15 Mayıs saat 10:00 UTC’de başlayacak.

Tokenın %350’lik olağanüstü yükselişiyle ortaya çıkan bu listelemeler, yatırımcılar arasında potansiyel yatırım fırsatlarına ilişkin spekülasyonu daha da artırdı. Arkham adlı bir blok zinciri analiz platformunun dikkat çektiği üzere, bir traderın dün, ‘Roaring Kitty’ olarak da bilinen Keith Gill’in bir tweet attıktan sadece 10 dakika sonra Solana tabanlı GME meme coin’inden 30.000 dolarlık satın alma yaptığı kaydedildi.

Bu fenomen, küresel kripto para piyasalarında büyük ilgi uyandırdı. Traderın şu anda 571.300 dolar değerinde GME tokenı tuttuğu manzara, dikkat çekici. Ayrıca, GameStop hisselerinin ve GME kriptosunun son yıllarda yükselişte olduğunu da belirtmek gerekir. Bu yükseliş eğilimi, GameStop’un geleneksel hisse senedi ve kripto para piyasalarında benzer şekilde ilgi görmesini sağlamış gibi görünüyor.

GameStop (GME) Token %350’nin Üzerinde Ralli Yaptı

Bu haber yazılırken, GME’nin fiyatı son 24 saat içinde %370,64 arttı ve şu anda %370,64’ten işlem görüyor. Token’ın piyasa değeri %363,38 artışla 126,14 milyon dolara yükselirken, 24 saatlik hacim %350,63 artışla 202,83 milyon dolara ulaştı.

Roaring Kitty’nin X’teki gönderisinde GameStop kripto veya hisse senedinden hiç bahsedilmediğini belirtmek gerekse de, olayların olağanüstü kronolojik hizalanması kripto arenasının ilgisini çekti.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?