Mayıs 14, 2024

XRP Cephesinde Son Gelişmeler: Ripple CFO’su Beyanname Verirken 280 Milyon XRP Taşındı!


Ripple ve SEC davası, 13 Mayıs’ta çözümle ilgili belgelere ilişkin önemli ayrıntıların mühürlenmesine yönelik çok yönlü mektup önergelerinin sunulmasının ardından bugün yeni bir aşamaya girdi. Ripple’ın CFO’su Jonathan Bilich, ünlü avukat James K. Filan’ın dikkat çektiği üzere, Ripple’ın belgeleri mühürleme talebini destekleyen bir beyanda bulundu.

Ripple, Yargıç Torres’e SEC’in yargı ve ihtiyati tedbir önergesiyle bağlantılı bazı belgelerin mühürlenmesi için yaptığı başvurunun ortasında, Ripple ve bir CEX aracılığıyla 280 milyon XRP token’ının transfer edildiği kaydedildi. İşte çok yönlü mektup önergelerinin sunulması ve Ripple’ın CFO’sunun bu önergeyi desteklemesiyle ortaya çıkan gelişmeler hakkında bir özet.

280 Milyon XRP, Ripple’ın ‘Telafi Hareketi’ ile İlgili Belgeleri Mühürleme Talebinin Ortasında Taşındı

Blockchain izleyicisi Whale Alert’in derlediği bilgilere göre, son zamanlarda 279,97 XRP, bilinmeyen adresler tarafından Bitstamp ve Ripple’a toplu olarak taşındı. Ünlü bir XRP balinası olan Rzn, en son transferinde 29,97 milyon XRP boşaltarak Bitstamp’a coin kaydırmaya devam etti.

Diğer işlemler ise bilinmeyen bir cüzdanın Ripple’dan bilinmeyen bir adrese XRP transferlerini göstererek dikkat çekti. İlk transferde, 150 milyon XRP’nin Ripple aracılığıyla …7XZ63sKxv3 adresine taşındığı görüldü. Ayrıca, bu adres başka bir bilinmeyen adrese (…r2SE32hk) 100 milyon XRP transfer etti.

ripple sec son gelişmeler

Bu arada, Ripple’ın CFO’su, Ripple’ın son derece gizli bilgilerine ilişkin beyanında, “Ripple’ın önerdiği redaksiyonları desteklemek için bu beyanı sunuyorum” şeklinde belirtti. Bunlar üç kategoriye ayrılıyor: Ripple’ın kamuya açık olmayan denetlenmiş mali tablolarında yer alan veya bunlardan türetilen belirli mali rakamlar, Ripple’ın üçüncü taraflarla yaptığı sözleşmelerin son derece hassas ve gizli mali koşulları ve Ripple’ın iş stratejilerine ilişkin dahili mali raporlarında yer alan son derece hassas ve gizli bilgiler.

Bunların ardından, XRP ilgi çekici bir şekilde yeşil renkte işlem gördü.

XRP Fiyat Yükselişleri

Bu haber yazılırken, XRP’nin fiyatı son 24 saat içinde %3,20’lik bir artış kaydetti. Şu anda 0,5071 dolardan işlem görüyor. Token’ın 24 saatlik işlem hacmi %44,20’lik kayda değer bir artış göstererek 859,07 milyon dolara ulaştı.

Ripple destekli token’ın yaşadığı fiyat artışı, yukarıda da belirtildiği gibi, davanın son gelişmeleri ve muazzam balina aktivitesi zemininde gerçekleşiyor. Coinglass verileri, XRP’nin piyasa yükseliş trendinin altını çiziyor.

Açık ilgi %3,37 artışla 571,21 milyon dolara yükseldi ve türev hacmi %42,05 artışla 794,09 milyon dolara çıktı. Bu, token’ın artan alım satım faaliyeti ve yükselen yatırımcı ilgisiyle iyimser dalgalar yaratmasına katkıda bulunuyor.

Ancak token, Amerikan blockchain ödeme şirketinin ABD SEC ile yasal bir mücadeleye girişmesinden bu yana oldukça çalkantılı bir fiyat hareketine tanık oldu. Her iki tarafın da çok yönlü mektup önergelerine karşı mektup özetleri sunmak için 20 Mayıs’a kadar zamanı olduğu için, kripto piyasası meraklıları XRP’nin fiyat hareketlerini dikkatle izlemeye devam ediyor.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?