Mayıs 13, 2024

Peter Brandt, O Altcoin’in Bitcoin Karşısında Sıfıra Gittiğini Söyledi!


Peter Brandt, yakın zamanda yaptığı paylaşımla yine gündeme gelmeyi başardı. Ünlü trader’a göre XRP, Bitcoin’e karşı olan grafikte yaşadığı düşüşlerle olumsuz bir performans sergiliyor. Grafiği yorumlayan Brandt, BTC’nin yılın başından bu yana %43 yükselmesine karşın XRP’nin %20 değer kaybettiğine dikkat çekti.

Bu grafik gösterimi, son dönemdeki düşüş performansına rağmen Bitcoin’in yılbaşından bugüne %43 artış göstermiş olmasıyla da doğrulanmaktadır. Öte yandan, XRP aynı zaman diliminde değerinin %20’sinden fazlasını kaybetmiştir.

Şu anda XRP/BTC değeri Ocak ayındaki 0,00001457 seviyesinden %44’ün üzerinde bir düşüşle 0,00000808 seviyesinde bulunuyor. XRP’nin Bitcoin karşısındaki bu düşük performansını gözlemleyen Brandt, XRP/BTC grafiğinin sıfıra doğru bir yörüngede göründüğünü ileri sürdü.

Brandt’in iddialı XRP meraklılarını tedirgin etti. Brandt’ın daha önce de benzer iddialarda bulunduğuna işaret ederek hoşnutsuzluklarını dile getirdiler. Dahası, Brandt’ın görüşünü eleştirenler, altcoin‘in şu anda bir destek seviyesinde olduğunu ve ufukta önemli bir toparlanma olabileceğini öne sürüyor.

Bu arada, başka bir yorumcu Brandt’ın 26 Kasım 2017’de XRP’nin kötü performansını vurgulayan benzer bir XRP/BTC grafiği paylaştığı geçmişteki sözlerini hatırlattı. Trader varlığa karşı görüşleriyle hali hazırda bir kimliğe sahipti.

Özellikle, XRP o dönemde 0,2529 dolardan işlem görüyordu. Brandt’ın düşüş eğilimli duruşunun aksine, fiyat kısa bir süre sonra dramatik bir artış yaşadı. Böylelikle %1,418 oranında yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,84 dolara ulaştı. Bu agresif hareket Brandt’ın açıklamasından iki aydan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Topluluk hala iyimser ve XRP’nin şu anda düşük performans gösterdiği bu boğa piyasasında bu tarihin tekrarlanabileceğine inanıyor.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?