Nisan 8, 2022

Bitcoin’de Bir Sonraki Ralli Bu Tarihte Gerçekleşecek: Peter Brandt Açıkladı!

Tarihsel olarak, Bitcoin (BTC) her dört yılda bir tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi. Tipik olarak, bu, halving etkinliğini takip eden yılda oldu. Ancak deneyimli bir trader bu sefer farklı olabileceğine inanıyor.

6 Nisan’da Peter Brandt, Twitter’da bir sonraki boğa piyasasının muhtemelen 2024’e kadar gerçekleşmeyeceğini yazdı. Bu süre zarfında ise, Bitcoin grafiğine yatay bir formasyon hakim olacak. Mayıs 2024’ün, bir sonraki Halving etkinliğinin yaşanacağı tarih olduğunu belirtmekte fayda var.

Bitcoin’in 10 kat veya daha fazla değer kazandığı son iki kez de, bir sonraki yükseliş ayağının başlaması için 33 ay geçmesi gerekti. Tarih tekerrür ederse, bir sonraki fırlama Mayıs 2024’te başlayacaktır.”

Bitcoin (BTC) grafiği

Geçen yıl, Bitcoin benzeri görülmemiş bir ralli eşliğinde 60.000 doların üzerine çıktı. Ancak dördüncü çeyrekte, kripto para birimi düşmeye başladı ve sonunda değerinin büyük bir kısmını kaybetti. 2021, 2020 Mayıs Halving etkinliğini takip eden yıldı. Bu nedenle dört yıllık örüntünün güvenilirliği konusunda bir tartışma ortaya çıktı.

Bitcoin, 2024’te boğa koşusunu yeniden başlatacak mı?

Hatırlatma olarak, ünlü PlanB de dahil olmak üzere birçok analist 2021’de 100.000 dolarlık bir zirve öngörmüştü. Ancak tahminleri gerçekleşmedi. Bu arada, birçok farklı faktör kripto para birimi fiyatlarının hareketini etkiledi. Söz konusu olaylar Bitcoin’in ve onunla birlikte kripto para piyasasının geri kalanının öngörülemezliğini artırdı. Sonuç şu an için belirsiz: Bitcoin’de boğalar mı yoksa ayılar mı galip gelecek?

Bununla birlikte, Brandt tarafından sağlanan grafiğin gösterdiği gibi, 2024, patlamanın yeniden gelişeceği bir yıl olabilir. İlginç bir şekilde bu, 8 Mayıs civarında gerçekleşmesi gereken halving etkinliği ile çakışıyor. Brandt’in tahminleri, yarılanma döngülerinin ötesine geçen tarihsel eğilimlere dayanıyor.

Diğer analistler ne düşünüyor?

Piyasa analisti Willy Woo, Bitcoin’in zaten bir boğa piyasasında olduğuna inanarak farklı bir görüşte. Woo, Glassnode’un yüksek yatırımcı talebini gösteren verilerinden alıntı yapıyor:

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Atoz Markets


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.