Mayıs 13, 2024

Analiste Göre Bitcoin %15’lik Düşüş Riskiyle Karşı Karşıya – İşte Nedeni


Kripto para piyasalarının önde gelen analistlerinden biri olan DonAlt, Bitcoin fiyatının yakın geleceği hakkında önemli bir uyarıda bulundu. DonAlt, son analizlerinde BTC’nin %15’in üzerinde bir düzeltmeye hazırlandığını öne sürdü. Bu düzeltmenin, kripto para piyasasında önemli bir hareketlenmeye işaret edebileceğini belirtti.

DonAlt’ın analizine göre, Bitcoin fiyatı son zamanlarda 61.000 dolar seviyesinin altına düştü ve bu da önemli bir destek seviyesinin kırılma riskini artırdı. Analist, özellikle günlük grafiklerde 61.000 doların altında bir kapanışın, Bitcoin’in zayıfladığına dair güçlü bir işaret olacağını vurguladı. Bu durumda, piyasada satış baskısının artması ve BTC’nin 50.000 dolar seviyesine doğru bir düşüş yaşaması beklenebilir.

“Bu sadece düşüş senaryosu. Burada sadece aralığın dışına çıkan bir tür gönül rahatlığı yaşadık ve bunu tekrar kaybetmeye başlıyoruz…

En kötü durum, aralığı geri almak ve sonra onu tekrar kaybetmek olacaktır çünkü bu çok büyük bir zayıflık işaretidir ve sonrasında 52.000 dolar ve daha düşük bir seviyeye doğru ilerleyeceğini düşünüyorum… Bunun nedeni de temel olarak bu aralığın birçok kişi tarafından izleniyor olması. Bizim sahip olduğumuz gibi bir geri kazanım aldığınızda ve başarısız olduğunda, bu pek çok insanın canını sıkar çünkü bir grup insanın, artık kırıldığı ve geri alındığı için temelde yeni bir seviyede konumlandığını görürsünüz.

Başarısız olmaya başlarsa, bunun daha büyük bir fiyaskoya yol açacağını düşünüyorum… Bu aralığı gerçekten kaybetmek istemezsiniz.”

DonAlt'ın Bitcoin analizi

DonAlt, bu tahminlerini desteklerken, Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerini ve teknik göstergeleri de dikkate alıyor. Analist, özellikle son dönemde piyasada görülen volatiliteyi ve olası riskleri vurguluyor. Ancak, analizin her zaman yanıltıcı olabileceğini ve piyasanın beklenmedik şekillerde hareket edebileceğini de belirtmek önemlidir.

Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasasında yaşanan bu tür dalgalanmalar, yatırımcılar için önemli fırsatlar ve riskler içerebilir. DonAlt’ın analizi, yatırımcıları piyasanın potansiyel risklerine karşı dikkatli olmaya ve stratejilerini buna göre ayarlamaya teşvik ediyor. Ancak, herhangi bir yatırım kararı almadan önce kendi araştırmalarını yapmaları ve risk yönetimi stratejilerini gözden geçirmeleri önemlidir.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 62.850 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?