Mayıs 13, 2024

Shiba Inu Fiyat Analizi: SHIB 0,0001 Dolara Ulaşmaya Hazır, İşte Beklenen O Tarihler!


CoinMarketCap’in piyasa verilerine göre, birçok kripto para birimi için en az direnç gösteren yol kademeli olarak yukarı doğru dönüyor. Likiditenin neredeyse 60.000 dolara ulaşmasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatı 62.000 doların üzerine çıktı. Shiba Inu Coin için yapılan fiyat analizi, alıcıların hızla üstünlük kazandığını gösteriyor. Bu durum, SHIB’in meme coinlere artan ilgiyle desteklenerek Bitcoin ve diğer büyük altcoinlerin zorlukla yön bulduğu bir ortamda haftayı 0,00003 doların üzerinde kapatmaya hazırlandığı anlamına geliyor.

Shiba Inu Fiyat Analizi 0.0001 Dolara Yolculuk

Kripto piyasası yön bulmakta zorlanırken, Shiba Inu ve Dogecoin gibi önde gelen meme coinleri, devam eden Bitcoin durgunluğundan kaçınmak için alternatif stratejiler arayan yatırımcıların dikkatini çekiyor.

SHIB, 24 saatlik işlem hacminde %162’lik mütevazı bir artışla Pazartesi günü %4 artarak 0,00002341 dolara yükseldi ve 475 milyon dolara ulaştı. Piyasa değerinin %5 artarak 13,8 milyar dolara ulaşması yeni yükseliş eğilimini güçlendiriyor.

shiba inu fiyat analizi grafiği

İkinci en büyük meme coin güçlü bir şekilde yükselişe geçme yolunda ilerliyor. Bu durum, 54 seviyesinde tutulan ve aşırı alım bölgesine doğru ilerleyen Göreceli Güç Endeksi’ndeki (RSI) toparlanmaya da yansıdı.

SHIB’in yükseliş hareketi, boğaların 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ve 50 günlük EMA (grafikteki mavi ve kırmızı çizgiler) tarafından sağlanan desteği geri kazanmasıyla vurgulandı.

Şu anda trader’lar, Shiba Inu’nun acil azalan trend çizgisi direncine vereceği tepkiyi izliyor. Güçlü bir yükseliş sonucu, 200 günlük EMA’nın (mor çizgi) üzerine bir adım daha atılmasıyla pekiştirilecektir.

Shiba Inu’nun grafikteki gri bant, ilk destek seviyesini temsil ediyor. Boğaların bu destek seviyesine saygı göstermesi durumunda, en azından hafta sonuna kadar 0,000028 dolara ve Haziran ayından önce 0,00003 doların üzerine çıkma olasılığı yüksek.

Ancak yatırımcılar, aynı gri alanın potansiyel satış baskısına maruz kalması durumunda, Shiba Inu fiyatının 50 günlük EMA ve 20 günlük EMA gibi daha düşük seviyelerde destek ve likidite arayabileceğini bilmelidir. Eğer satış baskısı gelirse, yaklaşık 0.000021 dolar civarındaki kırmızı bant desteği önemli olabilir.

Uzun vadeli yatırımcılar, piyasa dalgalanmalarından rahatsız olmayabilir ancak temel dolar maliyet ortalama stratejilerini kullanarak daha düşük fiyatlı tokenlar almayı ve getirilerini optimize etmeyi düşünebilirler.

Beklenen 0,00003 dolarlık kırılma, meme coin’e yönelik FOMO’yu ateşleyebilir ve Shiba Inu’yu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0001 doların üzerine çıkararak büyük bir piyasa hareketi yaratabilir.

SHIB’in Temel Konumunun Değerlendirilmesi

IntoTheBlock’tan (ITB) alınan Blockchain verileri, Shiba Inu toparlanırken satış tarafındaki potansiyel baskıda bir artış olduğunu ortaya koyuyor. 0,000025 dolarlık bölge, 38,66 trilyon SHIB satın alan yaklaşık 16.000 adresi temsil ediyor. Bu güçlü satıcı sıkışıklığı bölgesi, ralliyi 0,00003 dolara geciktirebilir ve belki de 0,000021 dolara başka bir kırılmaya yol açabilir.

IOMAP modelindeki yeşil daireler Shiba Inu’nun nispeten zayıf destek seviyeleri üzerinde oturduğunu gösteriyor. Satış baskısı büyük ölçüde artarsa, daha büyük bir toparlanma şansı artmadan önce SHIB’in 0,00002 doları yeniden test etme olasılığı vardır.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?