Mayıs 14, 2024

Bu Altcoin Fiyatı Balina İşlemlerinin Ortasında %10 Düştü: Bu Neyin Habercisi?


Worldcoin ‘in WLD’si, son 24 saat içinde %10 oranında değer kaybederek 5,24 dolara kadar geriledi. Ayrıca, WLD için günlük işlem hacmi %80 artışla 644 milyon dolara yükseldi. Geçtiğimiz hafta WLD %14’lük bir düşüşle satış baskısı altında kaldı.

Worldcoin Balina Hareketleri

On-chain veriler, Worldcoin balinalarının olası satış niyetiyle coinlerini borsalara taşıdığını ve daha uzun süre tutmak istemediğini gösteriyor.

On-chain veri sağlayıcısı LookonChain’den alınan bilgilere göre, WLD coin’de 3,33 milyon dolar değerinde toplam 624.479 token içeren önemli bir hareket gözlemlendi. Bildirildiğine göre, geçtiğimiz ay boyunca bu miktarı biriktiren bir balina, yaklaşık 50.000 dolarlık bir kayıp gerçekleştirdikten sonra Binance’e yatırmayı tercih etti.

Balina, 3,38 milyon dolar değerindeki 624.479 WLD tokenı geçtiğimiz ay boyunca Binance’ten ortalama 5,42 dolarlık bir alım fiyatıyla satın almıştı.

Worldcoin’un piyasada yeni coinlerin kilidini açarak dağıtım ve kullanımını artırmaya çalıştığını biliyoruz. Ancak bu artan WLD arzı kripto para üzerinde satış baskısı yaratabilir. Öte yandan, bazı piyasa oyuncuları Worldcoin’in evrensel temel gelir hedefinden uzaklaştığı konusunda uyarı yapıyor.

Popüler Bybit trader’ı DeFi^2, “Çoğu perakende alıcı, Sam Altman’ın şu anda Worldcoin’de aktif bir katılımı olmadığının ve OpenAI ile hiçbir ilişkisi olmayan tamamen ayrık bir varlık olduğunun muhtemelen farkında bile değil” şeklinde belirtti. Son söylentiler, Worldcoin’in bir OpenAI ortaklığı üzerinde çalıştığını öne sürdü. Bir başka popüler kripto analisti ve ekonomist Alex Kruger, Worldcoin’i tutmanın artık değmeyeceğini söyledi.

WLD Genişlemesi Devam Ediyor, Önümüzde Ne Var?

Geçtiğimiz hafta Worldcoin, kimlik doğrulama hizmetlerini Peru’ya genişletmeye devam ettiğini duyurdu. World ID küreleri aracılığıyla doğrulama artık Peru’nun başkenti Lima’da erişilebilir durumda. 18 yaş ve üzeri sakinler artık insanlıklarını çevrimiçi olarak doğrulayabilirler.

Bazı piyasa analistleri, Worldcoin etrafındaki olumsuz duyarlılığın daha uzun sürmeyebileceği görüşünde. Ünlü kripto analisti World Of Charts, yakın tarihli bir gelişmenin altını çizmek için Twitter’a gitti. WLD birkaç gün önce yükseliş paterninden çıktı. Mevcut fiyat eğiliminin, WLD’nin desteğini yeniden test etmesine bağlanması mümkün. Token bu destek seviyesini etkili bir şekilde test ederse, değerinin önümüzdeki haftalarda 18 dolara yükselme potansiyeli var.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?