Uphold ve Abra’nın CEO’ları, Ripple Davasında SEC’i Suçluyor!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarının büyük çoğunluğu, Amerikan müşterileri için XRP alım satımını durdurmuş veya duraklatmış olsa da, Uphold bu geleneği bozdu ve geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla Ripple’a destek çıktı. Borsa Ripple Labs ve kurucusu aleyhine geçtiğimiz haftalarda açılan menkul kıymetler davasına rağmen, XRP’yi listelemeye devam etmeyi ve nihai bir karara varana kadar ticaret işlemlerini devam ettirmeyi planlıyor. Uphold CEO’su JP Thieriot Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Biz diğer borsaların da böyle bir adım atmasını bekliyor ve atacaklarına güveniyoruz. Mahkeme tarafından verilen nihai kararı beklemeden XRP delist etmenin yanlış olduğunu düşünerek bu konuda böyle bir adım atmayacağımızı belirtiyoruz.”

Thieriot’un söylediği gibi Uphold, “diğer borsaların mahkemenin kararından önce hüküm vermek yerine benzer bir duruş sergileyeceğini” umuyor. Bununla birlikte Thieriot, SEC’in ateş hattında olmaktan kaçınmak için önleyici tedbirler alan Binance, Bittrex ve Coinbase gibi diğer borsaları da doğrudan hedef aldı.

Ayrıca Uphold’un CEO’su, davanın tüm kripto pazarı için önemine işaret etti. Thieriot, SEC / Ripple anlaşmazlığına uygun süreç çözümünün mevcut belirsizliği temizleyebileceğini umuyor. Uphold’un CEO’su ek olarak SEC’in eylemlerini eleştirerek, kripto yatırımcılarının SEC’in Ripple’a yönelik eyleminin bir sonucu olarak uğradığı büyük mali zararlar hakkında da konuştu. Thieriot’un belirttiği gibi, SEC, tüketicinin korunmasını sağlamak ve “kötü aktörleri” durdurmakla görevlidir. Bununla birlikte, Ripple Labs aleyhindeki dava “birkaç muamma” gösteriyor.

Uphold’a ek olarak, şu anda XRP‘ye “bekle ve gör” yaklaşımını benimseyen birkaç farklı borsa var. Bunlar arasında Indodax, BTC Markets, Bitrue, Revolt ve Biteeu yer alıyor.

Bunların yanında kripto uygulaması Abra, XRP’yi listeden çıkarmaya karar veren platformlar arasında yer alsa da CEO Bill Barhydt, Ripple’a desteğini dile getirdi. Hem SEC hem de Ripple’ın hata yaptığına inanıyor, bu nedenle ona göre anlaşmazlığın en olası sonucu bölge yargıcının her iki tarafı da anlaşmaya zorlayacağı. Özellikle, Thieriot gibi Barhydt da, SEC’in uzun tereddütünü Ripple’ın lehine çalışabilecek bir faktör olarak görüyor:

“SEC tarafında yaşadığım sorun, sekiz yıl beklemeleri. Bu benim için çılgınca. […] Artık bir menkul kıymet satışı olarak başlayan ve sonunda bir meta haline gelen bir şeye sahip olabilirsiniz. Ama Ripple yaptıklarını söylediği şey değildi. Bunun yalnızca bir emtia satışı olduğunu söylediler, bu yüzden her iki taraf da bunu tamamen yanlış anladı. Bunu altı yıl önce halletmeleri gerekirdi.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.