Bitcoin ve Ethereum’da Bu Seviyeler Gelebilir: Analist Açıkladı!

Geniş çapta takip edilen bir kripto analisti, piyasalar çöküş yaşarken, önde gelen iki kripto varlığı Bitcoin ve Ethereum için tahminlerini güncelledi.

Kripto trader’ı Michaël van de Poppe, günün erken saatlerinde 613.900 takipçisini Bitcoin’in (BTC) 19.300 dolarlık bölgeyi nihai destek olarak tutması gerektiği konusunda uyardı.

“Bitcoin’de desteği koruyamıyoruz ve sıradaki (destek olan) 19.300 dolarlık bölgeye bakıyoruz…

Burada fiyat tepkisini görmekle ilgileniyorum, ancak long pozisyonlara girmeden önce genel olarak daha fazla onay bekliyorum.”

Van de Poppe daha sonra BTC’nin pozitif uyumsuzluğunu (bullish divergence) doğrulamak için ne yapması gerektiğini teorize eden bir grafik paylaştı.

“Bitcoin muhtemelen daha yüksek zaman dilimlerinde de pozitif uyuşmazlıkları doğrulamak için böyle bir şey arıyor.”

Bitcoin şu anda Van de Poppe’nin vurguladığı 19.300 dolar seviyesinin altında 19.104 dolar seviyesinde işlem görürken, trader takipçilerini yukarıdaki grafikle ilgili korkunç bir tahminle güncelledi.

“Bu durum gerçekleşebilir, ama işler iyi görünmüyor.” 

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, kripto pazarlarının geri kalanıyla bocalıyor gibi görünüyor, lider coin son 24 saat içinde %5 oranında değer kaybetti.

Van de Poppe daha sonra dikkatini geçen ay yaklaşık %50 düşüş yaşayan önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’a (ETH) çevirdi. Bu sabah Van de Poppe, 1.140 doların korunamaması durumunda ETH’nin 1.060 dolara düşeceği yönünde bir tahminde bulundu.

“ETH’de benim için önemli olan alan 1.140-1.170 dolar arasındaki alandır. Daha fazla yukarı ivme görmek istiyorsak, bunun devam ettiğini görmemiz gerekiz. Değilse -> sıradaki 1.060 dolarlık alan.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.