Bitcoin Grafikleri Korkutuyor: Analiste Göre Bu Seviyeler Yolda!

Kripto trader’ı Justin Bennett, piyasalar darbe alırken iki dijital varlığın daha fazla aşağı yönlü baskıyla karşı karşıya olduğu konusunda uyardı.

Analist, Bitcoin (BTC) ile başlayarak, amiral gemisi kripto varlığının henüz dibe vurmadığını söyledi. Bennett’e göre, S&P 500 hisse senedi endeksi henüz ayı bölgesine girmedi ancak ekonomik bir durgunluk gerçekleşirse daha da düşecek ve ikisi arasında güçlü bir korelasyon olduğu için Bitcoin de değer kaybedecek.

“Bitcoin için dibin henüz gerçekleştiğini düşünmüyorum. Bir resesyona girmiş gibi göründüğümüz ve S&P’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %19 geride olduğu düşünülürse, 16.000 dolara doğru bir hareket bile, yalnızca geçici bir rahatlama sağlayabilir.”

Bitcoin fiyat grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, yazı yazılırken 19.535 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistin radarındaki bir diğer kripto ise Solana (SOL). Kripto trader’ı, haftalık grafiğinin teknik analizine dayanarak SOL’un mevcut seviyelerinden yaklaşık %36.8 düşeceğini tahmin ediyor.

“Haftalık zaman çerçevesine bakıldığında, önümüzdeki haftalarda 20 dolarlık bölgenin yeniden test edilmesi muhtemel görünüyor. SOL için kilit direnç 37.40 dolar ile 39.25 dolar arasında.”

Solana fiyat grafiği

Solana, yazı yazılırken 33.11 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kripto analisti ayrıca, piyasa değerine göre ikinci en büyük dijital varlık, Ethereum’a (ETH) da bir göz atıyor. Bennett’e göre, Ethereum 1.050 doların altında kapanış yaparsa potansiyel olarak mevcut seviyelerden %20’nin üzerinde düşebilir.

“ETH için daha büyük seviye 1.050 dolar. 900 dolar ve potansiyel olarak 780 dolar da dahil olmak üzere daha düşük seviyelere ulaşmak için bunun altında bir günlük kapanış gerekecek.” 

Ethereum fiyat grafiği

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.