Mart 21, 2022

Willy Woo: Bitcoin’de Artık 4 Yıllık Döngüler Yok! İşte Yeni Hareket Modeli

On-chain analist ve ekonomist Willy Woo’ya göre, Bitcoin piyasa döngüleri tamamen değişti ve şimdi önceki dönemlere göre farklı şekilleniyor. Analist tarafından sağlanan veri modeli, mevcut düşüş eğiliminin sona erebileceğini gösteriyor.

Bitcoin’in yeni hareket modeli

Ekim ayında Woo, Bitcoin’deki düşüş ve yükseliş döngülerinin artık dört yıllık modellerde hareket etmediğini öne süren “Son Döngü” tezini paylaşmıştı. Esas olarak, Halving etkinliği her döngünün ana itici gücüydü: Bitcoin birikimi Halving’den hemen önce artıyordu, bundan sonra aktif dağıtım gerçekleşiyor ve Halving’ler arasındaki dönemde düşüş döngüsü başlıyordu.

Bununla birlikte büyük kurumsal fon akışından sonra, kripto para piyasasının ekosistemi önemli ölçüde olgunlaştı ve Bitcoin Halving etkinliklerinden bağımsız olarak hareket etmeye başladı. Bitcoin’in şu anda gösterdiği “öngörülemeyen yolu”, çoğunlukla ekosistemdeki doğal arz ve talebe bağlı, bu da geleneksel pazarlarla güçlü korelasyonun kolayca açıklıyor.

Piyasa takip edecek daha fazla önemli faktör bulduğunda, kripto para birimi endüstrisi büyük olasılıkla gelişmekte olan piyasalardaki eğilimlere benzer şekillerde hareket etmeye başlayacaktır.

Dalga kısalması

Analistin sunduğu tezin lehine bir ek kanıt, her Bitcoin dalgasının sürekli kısalmasıdır. 2010 yılında başlayan kripto para biriminin ilk hızlı fiyat artışı en uzun olanıydı, ikinci ve üçüncü dalgalar ise önemli ölçüde daha kısaydı.

Kısa trendlerin yanı sıra Woo, piyasanın çoğunun rallinin bitmesini ve yıllarca sürecek bir ayı piyasası daha beklediği Nisan ayında başlayan 100 günlük düzeltmeyi gündeme getirdi. İlk kripto para biriminin fiyatı neredeyse 70.000 dolara yükseldiği için bu olmadı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.