Nisan 4, 2022

Kripto Yatırımcıları Sermayeyi Bu Varlıklara Taşıyor: Glassnode Kurucu Ortağı!

Önde gelen kripto analitik firması Glassnode’un kurucu ortağı, kripto yatırımcılarının sermayeyi altcoin’lere taşıyarak daha fazla risk almaya başladığını söyledi.

Yann Allemann, 52.000 Twitter takipçisine geçen hafta Bitcoin (BTC) sermaye girişlerinin çoğunu alırken, bazı altcoin’lerin de dikkat çektiğini vurguladı.

“Geçen hafta kripto (piyasasına) 193 milyon dolarlık giriş oldu 

98 milyon dolarlık Bitcoin girişi, 87 milyon dolarlık SOL girişi, 10 milyon dolarlık ETH girişi 

Yatırımcılar daha riskli altcoin’lere yöneliyor. Kendiniz görün.” 

altcoin

Allemann, Bitcoin’in getirileri – altcoin’lerin getirilerine bakan metriği vurguluyor gibi görünüyor. Yukarıda da yer alan metrik şu anda keskin bir düşüş yaşıyor ve bu, altcoinlerin zemin kazandığını gösteriyor.

Altcoin’ler vs Bitcoin: Kurumsal Giriş

Bunların yanında Glassnode’un son Uncharted Bites baskısında Allemann, kurumların “kırılgan” makroekonomik zemine rağmen Bitcoin’e hala sermaye akıttığını belirtti.

Öte yandan Bitcoin, Grayscale Bitcoin Trust ve Purpose Bitcoin ETF’den (Şekil 4, kırmızı alanlar) önemli kurumsal girişler gördü. Purpose Bitcoin ETF, alternatif bir riskli yatırım olarak Bitcoin için daha güçlü bir talebin sinyalini verdi.

Glassnode yöneticisine göre, BTC için kurumsal talep, altcoin’lere sermaye rotasyonunun başladığını gösterebilir.

“Boğa duyarlılığı Bitcoin’in ötesindeki diğer varlıklara yayıldığından beri kripto genelinde büyük bir hamlenin potansiyelini görüyoruz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.