Nisan 5, 2022

Kripto Devleri Yatırımlarını Bu Altcoin’e Yaptı, Fiyat Harekete Geçti!

  • Ethereum’un işlem kapasitesini artırmak için tasarlanan yeni bir sistem olan Boba Network (BOBA), kripto para borsası devleri Huobi, Crypto.com ve BitMart da dahil olmak üzere çeşitli yatırımcılardan 45 milyon dolar fon topladı.

Optimistic rollup’lar kullanan bir Ethereum katman-2 ölçeklendirme projesi olan Boba Network, A Serisi fonlamada 45 milyon dolar topladı ve 1.5 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

Fon turunun yatırımcıları arasında Crypto.com, Huobi, BitMart, Kinetic Capital, Infinite Capital, Hack VC, Will Smith liderliğindeki Dreamers VC ve M13 Ventures (Paris Hilton’un kocası Carter Reum tarafından kuruldu) yer aldı. Turda lider bir yatırımcı bulunmuyordu.

Projenin kurucusu Alan Chiu, The Block’a verdiği demeçte, bunun Boba’nın ilk finansman turu olduğunu ve bir token satışı yoluyla gerçekleştiğini söyledi. Chiu, token satışının şartlarını paylaşmayı reddetse de, yatırımcıların BOBA token’ını röportaj sırasındaki piyasa fiyatı olan yaklaşık 1,50 dolardan daha yüksek bir fiyata satın aldığı düşünülüyor.

Fonlamanın bitiş haberinin duyurulmasının ardından altcoin‘in fiyatı harekete geçti ve kayda değer bir artış sergiledi. Yazım sırasında BOBA coin’in fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 25’lik bir artışla 1,80 dolara, piyasa değeri ise 287 milyon dolara yükseldi.

Chiu, turun 2021’in dördüncü çeyreğinde “piyasa koşullarının daha yükselişte olduğu” dönemde kapatıldığını söyledi. BOBA’nın tüm zamanların en yüksek fiyatı Kasım ayında yaklaşık 8 dolar civarındaydı.

Platform elindeki fonu nasıl değerlendirecek?

Chiu, elindeki taze sermaye ile Boba’nın ekibini ölçeklendirmeyi ve platformuna daha fazla geliştirici getirmeyi planladığını söyledi. Boba’nın mevcut çalışan sayısı 30’un üzerinde ve Chiu bu yılın sonuna kadar ekibi ikiye katlamayı planlıyor. Geliştirici ekosistemini büyütmeye gelince, hibe sağlamayı, bir hızlandırıcı programı başlatmayı ve pazarlamaya daha fazla harcama yapmayı planlıyor.

Boba Network Nedir?

Kendisini “yeni nesil optimistic roll-up ölçekleme çözümü” olarak tanımlayan Boba Network, OMG Vakfı’na önemli bağışçılarından biri olan Enya tarafından Eylül ayında başlatıldı. Platform işlemleri ana zincirden toplayarak ve sıralayarak yalnızca Ethereum’un verimini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda blok zincirinin hesaplama sınırlamalarını da ele alır.

Kaynak: boba.network

Chiu, ağın Optimism üzerine kurulduğunu, ancak hesaplama katmanının farklı olduğunu belirtiyor. Yönetici projenin Ethereum’un hesaplama sınırlamalarını ele alan tescilli bir Hybrid Compute (Hibrit Hesaplama) platformuna sahip olduğunu belirtiyor.

“Boba’yı Ethereum’un hesaplama sınırlamalarını ele almak için inşa ettik. Diğer herkes Ethereum’u daha hızlı ve daha ucuz hale getirmeye odaklandı, ki bu da elbette gerekli, ancak ihmal edilen ek bir ölçeklenebilirlik boyutu var – hesaplama karmaşıklığı.”

Bunların yanı sıra kripto izleme platformu L2Beat’ten alınan verilere göre Boba’nın şu anki kilitli toplam değeri (TVL) de 170 milyon doların üzerinde bulunuyor. Platformun rakibi Metis’in TVL’si Boba Network’den çok daha yüksek ve 530 milyon dolar civarında bulunuyor.

*Optimistic Rollup: Rollup’lar, Ethereum’un blok zincirinin dışında işlemleri yürüten ancak işlem verilerini kaydeden çözümlerdir. Optimistic rollup’lar ise otomatik olarak işlemlerin geçerli olduğunu varsayar.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : theblockcrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.