Nisan 1, 2022

CoinShares Anketine Göre Kurumsal Yatırımcılar BTC ve ETH’ye Dönüyor

Önde gelen kripto varlık yöneticisi CoinShares, yakın zamanda gerçekleştirdiği bir anket sonuçlarını paylaştı.

CoinShares’e göre, yatırımcılar Ripple (XRP) ve akıllı sözleşme özellikli blok zincirler Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) gibi altcoinlere yaptıkları yatırımları azaltırken Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘a (ETH) yeniden daha fazla ağırlık vermeye başladı.

Ankete göre yılın ilk iki ayında yaşanan fiyat dalgalanmaları, kurumsal yatırımcıların davranışlarında bir değişikliğe neden oldu.

“Bu yılın ilk iki ayında yaşanan fiyat dalgalanmaları, yatırımcıların algılarının Polkadot, Cardano ve Ripple gibi altcoin’lerden daha küçük sermayeler pahasına da olsa Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a dönmesine neden oldu.”

CoinShares anketi, Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Cosmos (ATOM) ve Terra (LUNA) gibi Ethereum rakiplerindeki duyarlılığın iyileşmeye devam ettiğini de ortaya koydu.

“Diğer” kategorisindeki altcoin’ler ise özellikle Avalanche, Cosmos ve Luna büyürken Solana’ya karşı duyarlılık gelişmeye devam etti.”

Yapılan anket çalışmasının sonuçlarına göre yatırımcılar portföylerini çeşitlendirme amacını korurken, yeni varlık sınıfında değerli gördükleri kripto paralara daha fazla yatırım yapmayı tercih ediyorlar.

“Çeşitlilik, yatırımcıların dijital varlıklara pozisyon eklemesinin ana nedeni haline geldi. Spekülasyon, dijital varlıklara yatırım yapmak için önemli bir neden olmaya devam ediyor olsa da Aralık 2021’den bu yana bir azalma eğiliminde ve artan sayıda yatırımcı bu varlıkları iyi değer olarak görüyor.”

CoinShares anketi, yatırımcıların gözündeki en büyük riskin hükümetler tarafından kripto varlıklarının yasaklanması olduğunu da ortaya koydu.

“Bu anket, Avrupa Birliği parlamentosundaki oylama nedeniyle Proof of Work (PoW) yasağına ilişkin endişelerin arttığı Mart 2022’de yapıldı. Ayrıca, Başkan Biden’ın yürütme emri bekleniyordu.

Bu, kilit riskler listesinin başında siyasi ve hükümet yasağı olmasına neden oldu. Ancak bir PoW yasağı uygulanmadı ve yürütme emri, çeşitli devlet dairelerine dijital varlıkları daha fazla inceleme talimatı vermesiyle sonuçlandı.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.