Mart 28, 2022

Bitcoin Tarihinde Sadece 3 Kez Görüldü! İşte Analistin Ortaya Koyduğu O Sinyal

Popüler kripto analisti Tech Dev, bir metriğin Bitcoin (BTC) için büyük bir artışın geldiğine dair nadir görülen bir sinyal verdiğini bildirdi.

Analist, dikkat çeken olayı Twitter üzerinden paylaştı. Tech Dev tweet’inde, herhangi bir varlık için trend dönüşlerini tanımlayan bir metrik olan vortex göstergesinin (VI) olduğu bir Bitcoin grafiği paylaştı.

“Bitcoin 3 haftalık Vortex Gösterge geçişi…

1 yıldan fazla bir süre önce aktif olan arz, %60’ı aştığı sırada…

Dormansi Akışı dibe vurduktan sonra…”

Sudaki dalgalanmalardan ilham alan bu vortex göstergesi (VI), fiyat eğilimlerinde yukarı ve aşağı hareketleri yakalayan iki farklı osilatör (+ VI ve -VI) kullanmaktadır. İşaretler, bu osilatörler arasındaki ilişkide bulunan kalıplara dayalı olarak oluşturulur. TechDev’e göre, Bitcoin’in iki VI trend çizgisi 2015’ten bu yana sadece üçüncü kez kesişti. Her kesişme, önde gelen kripto varlığı için önemli bir fiyat artışıyla sonuçlandı.

Daha sonra, popüler analist, belirli bir süre boyunca hacim ağırlıklı ortalama birikim ve dağılımı ölçen bir metrik olan Chaikin Money Flow’u (CMF) da inceledi. TechDev, göstergenin kullanışlılığı hakkında şunları söyledi:

“[CMF metriği], göreli alım/satım baskısını çıkarmak için hacme göre mum kapanış performansını hesaba katar. 0 çizgisinin kesişmesi, o TF’de bekleyen bir trendin tersine döndüğünü gösteriyor.”

Analist, CMF metriğini kullanarak, Bitcoin’in tarihinde yalnızca beşinci kez yükseliş çizgisini nasıl geçtiğine dikkat çekti.

“Bitcoin 2 haftalık Chaikin Money Flow, tarihinde yalnızca 5. kez yükselişi geçti.”

Bitcoin vortex gösterge metriğinde olduğu gibi TechDev, CMF boğa hattının üzerine doğru gerçekleşen her geçişin BTC’deki yükseliş trendlerinden önce geldiğine dikkat çekti.

Bitcoin, yazı yazılırken son 24 saatte %6.53 artışla 47.496 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.