Bitcoin Desteğe Dönüyor: Kâr Etmek için Ne Yapmalı?

0
Bitcoin Desteğe Dönüyor: Kâr Etmek için Ne Yapmalı?

Bitcoin fiyatı kısa vadeli grafikte oldukça ‘olumsuz’ olarak yorumlanabilecek bir görünüm yaratırken, son zamanlarda ortaya çıkan oynak hareketler ise durumu biraz daha karmaşık hale getiriyor. Grafik daha geniş bir zaman diliminde ele alındığında ise işler daha da sönük bir hal oluyor. Olumsuz görünüme rağmen dipten satın alma modelini uygulayan trader’lar bu hamlelerini yapmaya devam ediyorlar.

Bitcoin fiyatı Haziran 2022’de 18.000 dolarlık seviyelere oldukça yakındı ve yakın zamanda da benzeri seviyelere doğru bir hareket ihtimali ise bazı trader’lar tarafından fırsat olarak yorumlandı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin’in kripto para dünyasında daha farklı bir yeri olduğu herkes tarafından biliniyor ve oldukça geniş bir kitleye hitap etmesi nedeniyle fiyattaki hareketlilik diğer kripto varlıkların da fiyatını etkileyecek kadar kritik olabiliyor. Diğer kripto varlıkların genelde birçok farklı faktöre bağlı olarak hareket ettiği düşünüldüğünde BTC fiyatının kontrolü büyük oranda trader’larda bulunuyor. Bu nedenle fiyatta bir “tepe noktası” oluşunca trader’lar hızlı bir şekilde kâr elde etmek ister ve satış emirlerini açarak bir satış baskısı oluştururlar.

Son zamanlarda yaşanan düşüşlerde de benzeri bir eğilim görülse de birçok farklı faktörün de olduğunu söylemek mümkün. Örneğin Mayıs-Haziran aylarında yaşanan düşüş büyük bir panik yaratmış olsa da fiyat görece toparlanma kaydetti ve daha büyük çöküşleri engelledi. Ancak kısa süreli hareketli ortalamalar bile BTC için bir direnç bölgesine dönüştü ve bu kripto para biriminin yükselişini engelledi.

Bitcoin, 18.000 dolar seviyelerine geri dönüş yapıyor, ancak görünüm bu sefer olumlu bir yöne doğru ilerledi. Günlük grafikte, Haziran 2022’deki çöküşün ardından satın alma hacimlerini çok aşan yüksek bir alım hacmi görüldüğünden, olumlu yönde hareket etmeye başladığında BTC’de daha uzun bir tutma (holding) süresi ve 25000 dolardan daha yüksek seviyeler bekleyebiliriz.

Bitcoin grafik

Bitcoin’in fiyat hareketine dayalı direnci, 100 EMA’nın altındaki bir çentiği 50 EMA’ya doğru kaydırdı. Günlük mum formasyonlarındaki fiyat hareketi, kırılma için bir ortam senaryosu oluşturulmadan önce daha düşük seviyelerde bir konsolidasyon olabileceğini ortaya koyuyor.

Mumlar, bu üstel hareketli ortalamaya yakın geçmiş performansa dayalı 50 EMA eğrisini kırmak için biraz zor bir dönem geçirecek gibi görünüyor. Alıcılar bu düşüşten yararlanmalı ve ortalama alma tuzağına düşmeden bir çıkış beklemeli. Kâr rezervasyonu fırsatları 25.000 seviyesi yakınında ayarlanabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın