Nisan 5, 2022

180 Milyon Dolarlık Yatırım Bu 4 Kripto Para Birimine Aktı!

  • Önde gelen bir dijital varlık yöneticisine göre, yatırımcılar 2022’ye piyasa duyarlılığı yüzünden sert bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, kurumsal yatırımcılar altcoin‘lere olan iştahını yeniden kazandı.

En son CoinShares Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporuna göre, kripto yatırım ürünleri geçen hafta 180 milyon dolarlık giriş gördü ve girişlerin büyük çoğunluğu Avrupa’dan geldi.

“Dijital varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 180 milyon dolar giriş gördü, bazı işlemlerin geç raporlanması önceki haftanın girişlerini ise 193 milyon dolardan 244 milyon dolara yükseltti… Yatırımlarda bölgesel bir bölünme devam ediyor, girişlerin %99’u Avrupa’dan gelirken, Amerika kıtası sadece 1.7 milyon dolarlık girişle tereddütlü kalıyormuş gibi görüyor. ”

Pazar payına paralel olarak, Bitcoin (BTC) odaklı dijital varlık yatırım ürünleri ise geçen hafta 144 milyon dolarlık giriş yaptı. Büyük sayılara rağmen CoinShares, BTC yatırımlarının geçen yıla göre düştüğünü iddia ediyor.

“Bitcoin [geçen] hafta toplam 144 milyon dolarlık giriş gördü ve yıl başından bugüne girişleri 350 milyon dolara ulaştı… Girişler, Bitcoin’in ilk çeyrekte toplam 3 milyar dolarlık giriş gördüğü ve bu varlık için özellikle coşkulu bir dönem olan geçen yıla göre geride kaldı.”

Kaynak: CoinShares

En büyük altcoin olan Ethereum’un (ETH) ürünleri geçen hafta yoğun girişler yaşasa da CoinShares, ETH’nin 2022’deki negatif net akışlarının 2021’de belirlenen beklentilerin çok gerisinde kaldığını söylüyor.

“Ethereum geçen hafta toplam 23 milyon dolarlık giriş gördü. Duyarlılık iyileşirken, net akışlar yıl için 111 milyon dolarda negatif kaldı. Bu, toplam 705 milyon dolarlık giriş gördüğümüz 2021’deki ilk çeyreğe tezat oluşturuyor.”

En büyük iki kripto para biriminin dışında, kurumsal yatırımcılar ayrıca akıllı sözleşme altcoin’leri Solana (SOL) ve Cardano’ya (ADA) para akıtarak Solana’yı resmi olarak yıl başından bu yana en iyi performans gösteren üçüncü yatırım ürünü haline getirdi.

“Solana ve Cardano, sırasıyla 8.2 milyon dolar ve 1.8 milyon dolarlık girişler gördü. Solana, yıl başından bu yana toplam 103 milyon dolarlık girişle şu anda en iyi performans gösteren üçüncü yatırım ürünü.”

CoinShares’in verileri, son iki haftanın önemli bir farkla yılın en büyük kurumsal girişlerine şahit olduğunu gösteriyor.

Kaynak: CoinShares

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.