Mart 24, 2022

Bitcoin (BTC) Fiyatı, Terra Cephesinden Gelen Haberlerle 43.500 Doları Geçti!

Bitcoin (BTC), Terra blok zincir protokolü tarafından yapılan yeni satın alımlar sonrası iyimser duyguları tetikledi ve 24 Mart’ta 43.000 dolara geri dönmeyi başardı.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin Perşembe günü haftanın en yüksek seviyelerini kırmaya ve bu seviyeyi korumaya çalıştığını gösterdi.

BTC/USD paritesi bir gün önce konsolide olmuş durumdaydı ve daha düşük zaman dilimlerindei konsolide hareketler, yerini yukarı yönlü harekete bıraktı ve bu durum da Bitcoin fiyatını 43.492 dolara kadar çıkardı.

10 milyar dolarlık dev bir BTC tahsisi planlarının odak noktası haline gelen Terra, yazı yazılırken yaklaşık 750 milyon dolar değerinde olduğu iddia edilen cüzdanından Tether (USDT) göndermişti.

Terra kurucu ortağı Do Kwon, ilk başta firmanın yeni ABD dolarına sabitlenmiş stabilcoin’ini desteklemek için 10 milyar dolarlık bir hedef vermişti, ardından hafta sonu bir röportajda 3 milyar dolarlık bir hedef daha verdi ancak Salı günü nihai hedefin 10 milyar dolar olduğunu tekrar doğruladı.

Bununla birlikte, görünüşte sermaye akmaya devam ederken, trader’lar arasındaki ruh hali, spot fiyatla birlikte güvene doğru ilerliyordu. Popüler Twitter hesabı Credible Crypto özellikle 40.000 doların altındaki seviyelerden alım yapmayı umut edenleri hedef aldı.

Pentoshi ise, Bitcoin’in sabit arzına karşı Terra buy-in’leri hakkında “Uzun bir süre boyunca günlük 2,5-3 bin dolar BTC kaldırıldı = büyük etki” diye ekledi.

Pentoshi, Bitcoin’e yönelik ana akım tüketici ilgisinin makro düzeyde düşük olduğu bir ortamda, böyle bir hareketin olası yatırımcıların dikkatini yeniden çekebileceğini belirtti.

“Short olanlar, arzın kendisi dağıldığı için bir noktada daha yükseğe çıkmak zorundalar. Kıt olan, daha çok olur. Bu klip, (Kwon) Maymunların efendisi olan maymunları geri getirebilir.”

El Salvador, ABD Tehdidiyle Karşı Karşıya

El Salvador‘un Bitfinex ile sözde “Volkan tahvillerinin” serbest bırakılmasını Eylül ayına kadar ertelediği bildirildi. 1.5 milyar dolarlık faizin 1 milyar dolarlık on yıllık tahvil teklifi için rekabet ettiği söylentisiyle, El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ABD’li milletvekilleri ülkenin Bitcoin’in benimsenmesini araştırmak için önlemleri artırdığı için sosyal medyada sesini yükseltmeye devam etti.

Önceki tahminler, tahvil ihracı zaman çizelgesini Mart ayının ortalarında bir noktada başlayacak şekilde belirtilmişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.