1.000’den Fazla Bitcoin’e Sahip Adreslerin Sayısı Düştü! Peki Neden?

Moskovski Capital CEO’su, 1.000’den fazla sayıda Bitcoin bulunduran adreslerin miktarının daha önce bildirilenden daha da derin bir düşüş gördüğünü bildirdi. Peki bu düşüşün arkasında ne var?

Lex Moskovski, 1.000 BTC veya daha fazlasına sahip olan varlıkların sayısının bir düşüş daha yaşadığını gösteren bir Glassnode grafiğini paylaştı. Burada dikkat çeken nokta cüzdan sayıları, Bitcoin 2021’in başında 20.000 dolar bölgesinde işlem görürken olduğu seviyeye ulaştı. Lex Moskovski, büyük Bitcoin cüzdanlarda ki bu düşüş için üç neden sundu:

  1.  Cüzdan sahipleri büyük bakiyelerini bölüyor olabilir (belirli saklama hizmetlerinin gerektirdiği bir önlem)
  2. Bazı BTC cüzdanları 1.000 BTC sınırının altına düşüyor
  3. Kripto balinaları Bitcoin’lerini satıyor olabilir

Söz konusu paylaşıma yorum yapan bir kullanıcı, birinci neden doğruysa, içinde 100+ BTC olan cüzdanlarda bir artış olacağına dikkat çekti.

Bunların yanında Pazar günü, trader’ların karlarını sabitlemeye başladıkları büyük bir satış sonucunda Bitcoin yaklaşık %10 değer kaybetti. CryptoQuant veri sağlayıcısı da dahil olmak üzere uzmanlar, satış için tetikleyicinin BlockFi’den Gemini’ye 1 milyar dolarlık BTC transferi olduğunu düşünüyor. Daha sonra muhtemelen diğer piyasa oyuncularını da Bitcoin satışına yöneldi.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.