Yatırımcılar On Binlerce Bitcoin Çekti: Bu Ne Anlama Geliyor?

0
Yatırımcılar On Binlerce Bitcoin Çekti: Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin yatırımcıları 30 Eylül’de borsalardan 34.500’den fazla BTC çekti. Bu çekim ise Haziran 2022 ortasında yaşanan büyük satış baskısından bu yana yapılan en büyük çekimi temsil ediyor. Santiment tarafından paylaşılan verilere göre yatırımcıların yılın son çeyreğine artan bir güvenle hazırlanıyor olabilir.

Piyasa istihbarat şirketi Santiment’e göre, Bitcoin’in borsalarından bu seviyede yaşanan son çıkış, fiyatın arttığı Haziran 2022’de yaşandı ve fiyat %22’nin üzerinde artış kaydetti.

Yayınlanan raporda şu ifadeler yer alıyor: “Bitcoin, 30 Eylül’de 34.723 token’ın borsalardan ayrıldığını gördü ve bu da 4. çeyreğe doğru bir trader güvenine ilişkin bir ipucu veriyor olabilir. En az bu kadar BTC’nin borsalardan ayrıldığı son sefer, fiyatların önümüzdeki dört hafta içinde +%22 arttığı 17 Haziran’dı.”

Kripto para borsaları, kripto para ticareti için en kolay ve en çok kullanılan yöntemlerden birisi olarak biliniyor. Bu platformlar tüm dünyada yaygın olarak kullanılabilir hale geldi ve yapısı itibariyle kullanıcı dostu olarak inşa edilirler. Çoklu ödeme sistemlerini desteklemesi sayesinde, yatırımcılar geleneksel finansı dijital varlıklarla birleştirerek fiat para birimlerini çekebilir ve yatırabilir. Ayrıca, kripto borsaları, piyasa dalgalanmaları hakkında spekülasyon yapan trader’lar için en iyi seçenektir.

Borsalarda tutulan varlıkları kullanma ve erişme iznine karşın oradaki varlıkların tamamen size ait olduğunu söylemek teknik olarak hata olacaktır. Bu nedenle yatırım oranı artan yatırımcılar zaman içerisinde borsalardan ayrılma eğilimindedir. Bunun nedeni ise merkezi borsalara karşı olan güvensizlik.

35.700’ün üzerinde token’ın geri çekilmesi, mevcut Bitcoin dolaşım arzının %0.181’inden fazlasını temsil ediyor. Geri çekilme eğilimi devam ederse, talep aniden yükselirse fiyat üzerinde olumlu bir etki görülebilir. Bununla birlikte, küresel ekonomi şu anda zor zamanlar yaşadığından, BTC fiyatının yükselmesi için bu yeterli olmayabilir.

Piyasada yer alan tahminlere göre mali kriz riskleri artmaya devam ediyor ve Kuzey Akım 1 ve 2 boru hatlarının hasar görmesi nedeniyle Avrupa’da enerji krizinin ayak sesleri daha çok duyulur hale geldi. Kriz sona erene kadar Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasası rahat bir nefes almayabilir.

Bitcoin

Bu makaleyi yazarken, Bitcoin 19.149 dolardan işlem görüyor ve 366 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Bu hafta BTC ve finansal piyasaların geleceği için kilit nokta olacak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın