Nisan 9, 2022

Dibe Ulaşan Bu Altcoin “Fırsat Bölgesine” Yakın: Santiment Açıkladı

Kripto para piyasası veri platformu Santiment, ikinci en büyük kripto varlık Ethereum için yükseliş beklentilerini ortaya koydu.

Yeni bir blog gönderisinde Santiment, Ethereum’un tipik olarak fiyatın dibe vurduğu “fırsat bölgesine” yakın olduğunu söyledi. Bu analizinde Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranından yararlanıldığı bildirildi. MVRV, geçerli fiyat üzerinden dolaşımdaki tüm coin’lerin ortalama kâr veya zararını göstermek için kullanılır ve bir cüzdandaki varlıkların elde etme maliyetleri üzerinden piyasa değerine bakılarak hesaplanır.

“ETH’nin sahiplerin kısa vadeli kar/zararını ölçen MVRV 7D’si (7 günlük), tarihsel olarak yerel bir dip geliştirildiğini gören fırsat bölgesine neredeyse girdiğimizi gösteriyor.”

Kripto piyasası istihbarat platformu ayrıca borsalarda Ethereum arzının düşüş eğiliminde olduğunu ekledi.

“ETH’nin borsalardaki arzı, ralliden bağımsız olarak Mart ortasından bu yana düşmeye devam ediyor. Bu, büyük miktarda ETH’ye sahip bazı piyasa katılımcılarının yakın zamanda satış yapmak istemediğini gösterebilir.”

Ethereum grafiği

Santiment ayrıca, Ethereum gas ücretleri üzerinden de bir değerlendirmede bulundu:

“Önceki büyük zirvelerde, kalabalık yığıldıkça ortalama gas ücretlerinin fırladığını gördük, bu da aslında bu metriği zirveye yakın olup olmadığımızı belirlemek için iyi bir temsilci yapıyor.

Gelelim bugüne, Mayıs 2021 ve Kasım 2021’de gördüğümüz yükselişin yakınında bile değiliz.”

Bununla birlikte, kripto platformu, Ethereum’un sosyal hacminin durgun olduğunu ve bunun ETH için alıcı heyecanı olmadığının göstergesi olabileceğini ekledi. Santiment’e göre, Ethereum fiyatı ile sosyal hacim arasındaki farklılık ilk kez görülmüyor.

“ETH sosyal hacmi, son fiyat rallisinin ortasında oldukça sabit kalıyor, bu da genel pazarın hiç heyecanlı olmadığını ve belki de (ralliye) inanmadığını gösteriyor.

Bununla birlikte, Ethereum’un diğer Katman-1’lere veya Katman-2’lere olan çekiciliğini kaybetmeye devam etmesi nedeniyle, ETH sosyal hacmi, yılın başından bu yana genel olarak düşüş eğiliminde.

Uzaklaştığımızda, geçtiğimiz yıl benzer bir başka ETH fiyatı ve sosyal hacim farklılığı olduğunu fark edeceğiz.

Aynı davranışı görebilir miyiz?”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.