Mayıs 11, 2024

Efsanevi Kripto Analisti Ethereum Fiyatını Mayıs Ayında Etkileyecekleri Tartıştı


Kripto para piyasası iyileşme belirtileri gösterirken, Michael van de Poppe Ethereum fiyatı ve kripto piyasasındaki gidişatı değerlendirdi. Analist, satın al ve beklet stratejisini belirleyen yatırımcıların şu an stresli olduğunu belirtirken, Mayıs ayında gerçekleşecek gelişmelere ışık tuttu.

Ethereum Fiyat Yorumu

Van de Pop’un analizi, Ethereum için zorlu bir görünüm ortaya koyarken 2.500-2.750 dolar aralığına potansiyel bir düşüş öngörüyor. Bu öngörü, makroekonomik dinamikler ve düzenleyici belirsizliklerden büyük ölçüde etkilenen hakim piyasa duyarlılığını yansıtıyor.

Geçtiğimiz 24 saat içinde Ethereum %4’lük bir düşüş yaşayarak bir kez daha 2.910 doların altına geriledi. Bu düşüş trendi bir haftayı aştı ve ETH son günlerde değerinin yaklaşık %6’sını kaybetti.

SEC Bitcoin ETF’leri konusundaki tutumundan farklı olarak daha çekimser davranırken, Ethereum ETF onayı için engeller görünüyor. Invesco Galaxy  ETF’ye ilişkin kararın 5 Temmuz 2024’e kadar ertelenmesi, ETH’nin düzenleyici ortamını çevreleyen belirsizliği daha da artırıyor.

Van de Pop’un tahmini, ETF gecikmesinin yakın gelecekte Ethereum fiyatı üzerinde ek aşağı yönlü baskı uygulayabileceğini ve sıkıntılarını artırabileceğini gösteriyor.

Bitcoin’e Karşı Zorluklar Devam Ediyor

Ethereum’un Bitcoin (ETH/BTC) karşısındaki performansı, son günlerde ve uzun vadeli trendlerde görülen sürekli zayıflık ile cansız kalmaya devam ediyor. Van de Pop, ETH/BTC için daha fazla düşüş öngörüyor ve Ethereum’un Bitcoin’e ayak uydurmak için devam eden mücadelesinin altını çiziyor.

Düzenleyici aksaklıklara rağmen van de Pop, ETF gecikmesi sonrası potansiyel bir piyasa rotasyonuna ilişkin iyimserliğini koruyor. Bu değişim, 2024’ün üçüncü çeyreğinde potansiyel olarak altcoinleri destekleyerek büyüme ve portföy çeşitlendirmesi için yollar sunabilir.

Van de Poppe öte yandan Bitcoin (BTC) için bir konsolidasyon dönemine işaret ediyor ve önümüzdeki 4-6 ay boyunca belirli bir fiyat aralığında kalması bekleniyor.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?