Mart 21, 2022

Bitcoin Grafiğindeki Gizli Sinyal, BTC’yi Yeni Zirvelere Taşıyacak: Kripto Analisti

Popüler bir kripto stratejisti, Bitcoin’in uzun vadeli grafiğinde gözden kaçan bir sinyale dayanarak, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkacağını söyledi.

Credible olarak bilinen takma adlı trader, 317.000 Twitter takipçisine üç haftalık BTC mumlarına baktığını ve fiyat hareketi ile göreceli güç endeksi (RSI) arasında bir farklılık gördüğünü belirtti. Bu sinyali de büyük ve uzun vadeli rallilerin yaklaştığının işareti olarak değerlendirdi.

“Hadi yeniden yapalım. [Üç haftalık] zaman diliminde fiyat 34.000 doların üzerinde kapanış yapmaya devam ettiği sürece, bu gizli yükseliş ayrışmasının ortaya çıkması ve bizi yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerine (ATH) göndermesi muhtemeldir.” 

Bitcoin’in 69.000 dolardan %50’lik düzeltmesi önemli olsa da, Credible, BTC’nin nihayetinde hiçbir zaman daha düşük bir dip oluşturmadığını ve yüksek zaman dilimlerinde yükseliş yapısını sağlam tuttuğunu düşünüyor.

“En son 30.000 dolardayken yeni ATH yaptığımızda, bunun nasıl bir düşüş olduğunu bilmiyordum ve bu sefer henüz daha düşük bir dip bile yapmadık. Basit piyasa yapısı.” 

Daha kısa vadeli zaman dilimlerini de takip eden analist, tüm olası senaryolarda BTC’nin potansiyel olarak bir üçgen dip modeli oluşturduğunu söylüyor. Credible, BTC’nin 42.500 doları aşmasının ve bir sonraki hedef olarak 45.000 dolara ulaşmasının ardından önümüzdeki birkaç gün içinde yükseliş hareketinin onaylanması gerektiğini ekliyor.

“Bu fikre bir güncelleme – daily demand’in (aşağıdaki grafikte seviye görülebilir) korunduğunu ve Seçenek 1’in bittiğini görürsek – üçgen yapısı artık gerçekten tamamlanmış olur.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.