Mayıs 13, 2024

Robert Kiyosaki’den Dikkat Çeken Sözler: “Çöküşten Kurtulmak için En İyi Seçenek Bu Kripto Varlık”!


Ünlü finans yönetimi kitabı “Zengin Baba Yoksul Baba”nın yazarı ve başarılı yatırımcı Robert Kiyosaki, son küresel gelişmeler ışığında Bitcoin ‘e verdiği desteği X’te paylaştı. Kiyosaki, Bitcoin’in, yaklaşmakta olan ABD doları çöküşüne karşı korunmak için diğer varlıklarla birlikte en iyi seçenek olduğunu belirtiyor.

Kiyosaki: Kendinizi Bundan Korumak için Bitcoin Satın Alın

Robert Kiyosaki, Güney Afrika’ya ilgisini vurgulayarak, BRICS’in kendi kripto para birimini piyasaya sürme planlarına dikkat çekti. Kiyosaki, bu kripto para biriminin muhtemelen o bölgede bol miktarda çıkarılabilecek altınla destekleneceğini ifade etti.

Finans yönetimi uzmanı Robert Kiyosaki, BRICS’in altın destekli kripto para biriminin gerçekten piyasaya sürülmesi durumunda, büyük miktarda ABD dolarının ABD’ye geri döneceğini ve bunun Amerika’da hiperenflasyona yol açarak ABD dolarını tamamen yok edebileceğini öne sürdü. Kiyosaki, ABD dolarını “sahte para” olarak nitelendiriyor ve bu büyük miktadaki USD girişinin Amerika’da hiperenflasyona neden olacağına inanıyor. Finans uzmanları, beklenen ABD doları çöküşünden korunmanın tek yolunun Bitcoin, altın ve gümüş alarak olabileceğini düşünüyor.

Kiyosaki’nin “sahte para ”ya Karşı Kullandığı Bir Araç Olarak Bitcoin

Pandeminin başladığı ve dünya ekonomilerinin çoklu kilitlenmelerden muzdarip olduğu zamandan beri bu iki popüler değerli metali ve Bitcoin’i överek son dört yıldır üçünün de savunucusu oldu. O dönemde ABD hükümeti, sözde “hayatta kalma çekleri” dağıtarak ve büyük bankaları ve işletmeleri satın alarak ekonomiyi canlandırmaya başladı. Bu, ilave ABD doları basarak ve bunları dolaşıma sokarak başarıldı. Yalnızca 2020 yılında 6 trilyon dolardan fazla para basıldı. Bu bağlamda, Kiyosaki o zamandan beri ABD dolarını “sahte para” olarak eleştiriyor. O zamandan beri hükümet sık sık bu niceliksel gevşeme politikasına başvuruyor ve milyarlarca ABD doları basıyor. AB ve diğer ülkeler de bunu takip etti.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?