Mart 20, 2022

Analist Tarih Verdi: Bitcoin’de 50.000 Dolar Seviyesi Yolda!

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) aylarca süren aşağı yönlü fiyat hareketinin ardından birkaç hafta içinde toparlanacağı konusunda iyimser.

Finansal eğitim üzerine faaliyet gösteren YouTube kanalı InvestAnswers, yeni bir videoda Bitcoin fiyatının Nisan ayında 50.000 dolara kadar yükselmesini beklediğini söyledi.

“Nisan tarihsel olarak bir ayı ya da boğa piyasası olsun ya da olmasın bir tampondur…

Bence kilit seviye olan 45.000 doların üzerine çıkabilirsek, 45.000 ila 50.000 dolar arasında temiz havadan başka bir şey yok, bu yüzden bir gecede bile 5.000 dolarlık mumu o seviyeye kadar kolayca toplayabiliriz.

Fakat 45 bin seviyesine üç kez ulaştık ve bu seviye kırılması mümkün olmayan bir cam parçası gibi ama iyi bir deneme yaparsak bu hafta sonu bile kırılma gerçekleşebilir.“

Analiste göre, fiyat düşük olsa bile, Bitcoin’in benimsenme oranı perde arkasında hareketleniyor. Analist, önümüzdeki haftalarda benimsemenin, Doğu Avrupa’daki savaşın azalmasıyla BTC’yi ortaya çıkmaya zorlayacağını tahmin ediyor.

“Bence dünya uyanıyor. Eskiden buna para akışı oyunu derdim ama şimdi bir benimsenme oyunu. Chain’deki tüm verilere bakarsanız, herkes onunla ilgileniyor ve elinden geldiğince çok Bitcoin topluyor.

(BTC) bir gün uçuş emniyeti haline gelecek, ancak o gün yavaş yavaş gelmiş olabilir, yani 50.000 dolara ulaşmak çok muhtemel, hatta tarihi bir Nisan ayı yaşarsak, muhtemelen Nisan’da bu ihtimal çok daha yüksek olabilir…

Barışı başlatmak makro meseledir. Bu, Ukrayna’da bir gerginlik olup olmamasına veya bu sorunu çözmemize bağlı… Barış olursa, Nisan’da 50.000 doların üzerine çıkacağız.” 

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.