Kripto Stratejisti: Bu Gerçekleşirse Altcoin’lerde Büyük Bir Çöküş Yaşanabilir!

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti, son açıklamalarında, bir katalizörün altcoin pazarlarında destansı bir çöküşü tetikleyebileceğini iddia etti.

Kripto sektörünün Altcoin Sherpa olarak tanıdığı analist, Bitcoin (BTC) hakimiyet tablosunu (BTC.D) kullanarak dikkat çeken bir değerlendirme yaptı. Analiste göre, BTC.D %48.20’lik direnci aşamazsa, Bitcoin konsolidasyon dönemine girer ve altcoin pazarlarında rallilere yol açabilir. Ancak analist, Bitcoin’in 25.000 dolara düşmesi durumunda BTC.D yükselirse altcoin’lerin ezilebileceği konusunda uyarıyor.

“BTC.D: Bitcoin hakimiyeti düşerse, bir altcoin rallisi görürüz. Bu, BTC’nin değişmeye ve sağlıklı olmaya devam etmesiyle sonuçlanacaktır; 25.000 dolar seviyelerine test gerçekleşmez. 25.000 dolar gelirse altcoin’ler buradan %-20-50 değer kaybeder.” 

Marketcap Bitcoin dominasyonu

Bitcoin hakimiyeti, kripto piyasasında Bitcoin’in toplam piyasa değeri üzerindeki etkisini ölçen bir metriktir. Genel olarak, Bitcoin hakimiyeti, tüm kripto varlıklarının toplam piyasa değerinin ne kadarının Bitcoin’e ait olduğunu gösterir. Bitcoin hakimiyeti, genellikle BTC.D (Bitcoin Dominance) olarak ifade edilir ve yüzde olarak hesaplanır.

Bitcoin hakimiyetinin artması, genellikle Bitcoin’in diğer kripto paralar karşısında güçlü performans gösterdiği anlamına gelir. Bu durumda, yatırımcılar Bitcoin’e yönelme eğiliminde olabilir ve altcoin’lerde değer kaybı görülebilir. Öte yandan, Bitcoin hakimiyetinin azalması, altcoin’lerin güçlü performans gösterdiği ve yatırımcıların çeşitlendirme yoluna gidebileceği bir dönemi işaret edebilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist ayrıca, BTC’nin yüksek zaman çerçevesi (HTF) tablosunda 26.525 dolarlık desteğin altına düşmesi durumunda Bitcoin’in muhtemelen 25.000 dolar seviyesini yeniden test edeceğini tahmin ediyor.

Altcoin Sherpa, birkaç temel teknik göstergenin de Bitcoin için 25.000 dolar seviyesini gündeme getirdiğini iddia ediyor.

“Bitcoin’de 25.000 dolar için çok fazla kesişme noktası var.

200 haftalık EMA (üstel hareketli ortalama)

200 günlük EMA

.382 Fib (Fibonacci düzeltme seviyesi)

Aralığı zirvesi ve S/R (destek/direnç) seviyesi

Bununla birlikte, bu şeyler kaybedildiğinde, genellikle beklediğimizden daha düşük seviyeler gelir. Bu alan kaybolursa 23.000 dolar seviyelerini görmek şaşırtıcı olmaz.”

Bitcoin 23 bin dolar seviyelerine düşebilir

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.