Kripto Analisti Uyardı: Bu Tuzağa Düşmeyin!

Yakından takip edilen bir kripto analisti, hafta sonu piyasalarda ani bir düşüş yaşanmasının ardından yatırımcıları aşırı heyecanlanmamaları konusunda uyardı.

Justin Bennett, 107.100 Twitter takipçisine kripto fiyatlarının düşmeye devam etmesini beklediğini söyledi. Dahası analiste göre son toparlanma, yatırımcıları yanlış yönlendiren bir boğa tuzağı olabilir.

“Buna kanmayın. Durum böyleyken, bu haftanın rallisi; bir düşüş retest’i/boğa tuzağından başka bir şey değil.” 

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bennett, Bitcoin’in (BTC) yükselen kanalların altına düştüğünü gösteren iki grafik sundu: ilki 2014 yılına kadar giden bir grafik, ikincisi ise geçen Nisan’dan bu yana gerçekleşen fiyat hareketlerini ortaya koyuyor.

Bitcoin dolar

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist daha sonra, daha büyük olumsuz makroekonomik görünüm üzerinden altcoin’lerin güvenli bir liman olma olasılığını değerlendirdi.

“Altcoin’lerin o kadar geri çekilmeyeceğini söyleyenlere… Zaten bir kez geri çekildi. Altcoin’ler, son ayı piyasasında %90’ın üzerinde geri çekildi. Dolayısıyla, bu sefer şiddetli enflasyon, küresel bir durgunluk vb. ile -%74’te duracaklarını düşünmek [bence] saflık olur.”

Bennett, iki grafik daha sundu ve bu grafikler toplam kripto piyasa değerinden Bitcoin’in çıkarılmış halini temsil ediyor. İlki Mayıs’tan bu yana günlük mumlara bakıyor ve diğeri 2016’ya kadar uzanan haftalık mumları gösteriyor.

“Uzaklaştırmayı unutma. 

Solda: Altcoin’ler günlük grafikte nasıl görünüyor. 

Sağda: Haftalık olarak nasıl görünüyorlar. 

[Bence] kriptonun gidecek daha az yeri var.”

total market cap

Kripto analisti, Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’ın daha fazla faiz artırımı açıklamasının ardından geçen Cuma günü S&P 500’ün nasıl düştüğünü hatırlatarak analizini sonlandırdı. Bennett, risk altındaki varlıkların kısa vadede umut verici görünmediğini düşünüyor.

“Bugün kriptoda hafif bir toparlanma mevcut, ancak S&P 500’ün Cuma günü ne yaptığını gözden kaçırmayın. Riskli varlıkların yukarı yönü sınırlı [bence].”

Bitcoin, Pazartesi günü 20.500 dolar seviyesini kısa süreliğine yeniden yakaladıktan sonra negatif bölgeye geri döndü. Yazının kaleme alındığı sırada, BTC yaklaşık 19.722 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.