Mayıs 16, 2024

Uzman İsimden Bu Altcoin için İddialı Tahmin: %40’lık Bir Sıçramanın Eşiğinde!


Kripto para sektörü, son 24 saat içinde Bitcoin fiyatının 66.000 doların üzerine çıkmasıyla toparlanmaya başladı. Bu toparlanma, toplam kripto piyasa değerini bugün %6 artırarak 2,51 trilyon dolara yükseltti. Bu da 113 milyon dolardan fazla kısa likidasyona neden oldu.

GameStop (GME) öncülüğündeki meme stoklarındaki son artış, yeni bir yükseliş trendini tetikledi. Ayrıca, 2021’deki altcoin rallisi, meme stoklarının yaklaşık 100 kat artış gösterdiği benzer bir olayla tetiklendi.

Ufukta Altcoin Sezonu Var

Geçen yıl, Bitcoin fiyatı kripto para piyasasını büyük ölçüde yönlendirdi. Bu bağlamda birkaç belirli altcoin diğerlerini geride bıraktı. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, son zamanlarda daha da artarak altcoinleri etkiledi. İlginç bir şekilde, ETH/BTC çifti, piyasanın dönüş yapabileceği yönündeki artan öngörülere rağmen, daha uzun zaman dilimlerinde düşmeye devam etti.

Sonunda, Bitcoin yatırımcıları kârlarını altcoin‘lere kaydıracaklar. Bu da beklenen “altcoin sezonun”un tetiklenmesine yol açacaktır.

Polygon (MATIC) Yükselişe Hazır

Son birkaç aydır bir düzeltme modunda sıkışıp kaldıktan sonra, yaklaşık 1 milyar dolarlık toplam değeri kilitli (TVL) üst düzey bir Ethereum (ETH) tabanlı ölçeklendirme çözümü olan Polygon (MATIC), yükselişin erken belirtilerini gösterdi.

Ünlü analist Captain Faibik’e göre, MATIC‘in fiyatı önümüzdeki haftalarda 95 sente doğru en az yüzde 40’lık bir sıçramanın eşiğinde.

Dahası, ABD doları karşısında MATIC fiyatı, günlük Göreceli Güç Endeksi’nde (RSI) yükselen bir sapma ile birlikte yaklaşık 64 sentlik sağlam bir destek seviyesi oluşturdu.

Kaynak : CoinPedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?