Nisan 5, 2022

Gözlerden Kaçan Bu Bitcoin Göstergesi Yükseliş Sinyalleri Veriyor!

Popüler kripto stratejisti Kevin Svenson, Bitcoin’de (BTC) bir sonraki adımını belirlemek için sağlam bir geçmişe sahip gözden kaçan bir metrik kullandığını açıkladı.

Yeni bir strateji oturumunda Svenson, 68.100 YouTube abonesine 128 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) Bitcoin’in son beş yıldaki hareketlerini göstermede güvenilir olduğunu kanıtladı.

“128 günlük SMA, yıllardır kullanılacak en iyi hareketli ortalama göstergelerinden biri olmuştur. Bu, çok önemsenmemiş, az bahsedilen bir hareketli ortalamadır.

2017 boğa koşusunda destek hattıydı, aslında defalarca (bu desteğe) ulaştık. Esasında buna ayı piyasası deniyordu, biz onu direnç olarak kullandık. 2019 boğa koşusunda bunun üzerine çıktık.

Ve aslında 2019’daki çöküşü de mükemmel bir şekilde yakaladı ve sürekli olarak büyük destekleri, büyük kırılmaları doğru tahmin ediyor.” 

Bitcoin 128 günlük SMA’nın üzerinde olduğuna göre, analist Bitcoin’in çizgiyi koruyabildiği sürece yükseliş eğiliminde kalabileceğini söylüyor.

“Tarihsel olarak, bu hareketli ortalamanın üzerine çıkmak, genellikle orta vadeli veya uzun vadeli bir yükseliş eğilimine geçiş yaptığımız anlamına gelir. Gerçekten (bu seviyeyi) korumak şartıyla. 

Bunun altına düşersek, bu tür bir yükseliş göstergesi olarak geçersiz hali gelir.”

Svenson ayrıca 100.900 Twitter takipçisine, Bitcoin’in geçen ayki rallisine rağmen, yatırımcı duyarlılığının yükseliş trendinin uygulanabilirliği konusunda biraz şüpheci olduğunu söyledi.

“Piyasa psikolojisi şu anda bir “inançsızlık” rallisinde olduğumuzu gösteriyor (bir yükseliş trendine inanmama). 

Tabii ki piyasada asla garanti yok. Bu kırılma bölgesinin altına düşersek kendimizi “düşüş trendinin inkarında” da bulabiliriz.” 

Svenson ayrıca, 128 günlük SMA hattını elinde tutan Bitcoin ışığında, bir sonraki zorluğun 200 günlük 48.300 dolarlık direnç fiyatını geri almak olduğunu ekledi.

“BTC, yükseliş işareti olan 128d/SMA S/R flip tekrar testini korudu ve (buradan) sekti. 

Boğaların yukarı çıkması için ana fiyat seviyesi şimdi 200d/SMA direnci olan 48.300 dolar.”

Bitcoin grafiği

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.