Nisan 7, 2022

Bitcoin Mid-Halving’e Sayılı Günler Kaldı! Fiyat Etkilenir Mi?

Önde gelen bir kripto analiz firması, yaklaşan bir Bitcoin dönemine dikkat çekti. Bitcoin’de son halving ile bir sonraki halving arasındaki orta nokta olan “mid-halving”e sayılı günler kaldı. Santiment’te yaklaşan bu etkinliğe dair değerlendirmesini paylaştı.

Yeni bir analizde, kripto kripto firması Santiment, BTC’nin BTC 11 Nisan’da gerçekleşecek başka bir mid-halving’e hızla yaklaştığını bildirdi. Bilindiği üzere halving etkinliği Bitcoin’in yaşam döngüsünde önemli bir yere sahiptir:

“Halving, Bitcoin yaşam döngülerinde yaklaşık dört yılda bir gerçekleşen en önemli ekonomik olaylardan biridir. Fiyat grafiğinin geçmişine dayanarak, halving’lerin Bitcoin arzını yarıya indirdiğini ve bunun fiyatta bir pump’a (yükselişe) neden olduğunu açıkça görebiliyoruz.”

Bitcoin mid-halving

Evet, grafikten anlaşılacağı üzere, halving sonrası BTC yeni zirvelere ulaşıyor, fakat mid-halving’den sonra bir düzeltme yaşıyor. Ancak, Santiment’e göre, bu döngü öncekinden farklı eğilimler gösteriyor. Bu da, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığının 2018/2019’da olduğu gibi aynı uzun süreli ayı piyasasına katlanmak zorunda kalmayabileceği anlamına geliyor. Örneğin, Temmuz 2018’deki yaklaşık 600.000’e kıyasla şu anda yaklaşık 900.000 günlük aktif Bitcoin adresi var.

Ayrıca, verilere göre, 1.000 ila 10.000 BTC arasında tutan balina yatırımcıları, önceki döngüde aynı noktada olduğundan çok daha fazla Bitcoin satın alıyor.

Santiment, dikkat edilmesi gereken önemli fiyat direncinin 50.000 dolar olduğunu söylüyor. Bitcoin bu fiyat noktasının üzerinde istikrar sağlayabilirse, bu döngünün öncekinden farklı olacağı fikrine çok fazla güven verebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.