2018 Çöküşünü Bilmişti: Bitcoin’de Bu Detaya Dikkat!

Deneyimli trader Peter Brandt, grafiklerde gördüğü belirli bir Bitcoin (BTC) modelinin önemli olduğunu belirterek trader’ları uyardı.

Bitcoin’in 2018 yılında yaşadığı çöküşü önceden doğru tahmin etmesiyle tanınan analist, 650.000’den fazla takipçili Twitter hesabında BTC’nin bir “flama ticaret modelinde” olabileceğini ve bunun Bitcoin fiyatı için “aşağı yönlü” fiyat hareketinin devam edebileceği anlamına geldiğini belirtti.

“Bir flama gibi göründüğünde ve bir flama gibi davrandığında genellikle bir flamadır.”

Bitcoin grafiği

Haber hazırlanırken Bitcoin fiyatı 20.431 dolardan işlem görüyordu.

Brandt geçtiğimiz hafta, Bitcoin Hakimiyeti grafiğinin (BTC.D) %50’ye ulaşmayı başarması durumunda fiyat için olumlu bir gelişme olacağını düşünüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, BTC.D toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun ne kadarının Bitcoin’e ait olduğunu takip eden bir gösterge ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara yükselmeden önce 30.000 dolar civarında dibe vurduğu Temmuz 2021’den bu yana %50’ye ulaşmayı başaramadı. Bitcoin Hakimiyeti şu anda %42.45 civarında seyrediyor.

ABD Dolar Endeksi‘nin (DXY) yakın zamanda 20 yılın en yüksek seviyesinde işlem gördüğünü belirterek piyasaların ABD dolarına doğru kayabileceğini düşünüyor:

“Küresel borç piyasası çoğunlukla USD cinsinde yer alıyor, bu da geri ödemenin USD cinsinden olması gerektiği anlamına gelir. Gerçekte, dünya bankacılık sistemi short dolar.”

Peter Brandt

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.