XRP Balinaları Hareketlendi: Fiyat Etkilendi Mi?

XRP balinaları, SEC’in devam eden davasına rağmen Ripple yerel token’ıyla büyük miktarlarda işlem yapmaya devam ediyor. Son 48 saat içinde balinalar tarafından önde gelen borsalar ve bilinmeyen cüzdanlar arasında 900 milyondan fazla Ripple token’ı transfer edildi.

Kripto pazarındaki büyük işlemleri raporlayan en gelişmiş blockchain takip ve analiz platformu olan Whale Alert, 10 işlemde birkaç balina tarafından gerçekleştirilen 918.992.713 XRP transferini ortaya koydu.

Bu işlemler, Binance, Bitstamp, FTX ve Bitso gibi en iyi kripto borsaları aracılığıyla Ripple balinaları tarafından yapıldı.

Balinaları Tarafından Yapılan XRP İşlemleri

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Whale Alert tarafından gözlemlenen bu devasa token transferleri arasında en büyük işlem, bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e transfer edilen 295 milyon XRP oldu. Bu transfer, gerçekleştirildiğinde yaklaşık 110.6 milyon dolar değerindeydi.

Whale Alert, “Bilinmeyen cüzdandan Binance’e 295.500.011 XRP (110.601.869 USD) aktarıldı” paylaşımı yaptı.

İkinci en büyük transfer, 286.122.733 XRP tutarındaki Ripple token’larını içeriyordu ve işlem iki bilinmeyen cüzdan arasında gerçekleşti.

Benzer şekilde 279.622.820 XRP, Ripple ağı kullanılarak bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana taşındı. Bu, işlem 105.723.950 dolar değerindeyken yakın zamanda meydana geldi.

Binance dijital varlık borsasında bir başka büyük hacimli transfer gözlemlendi. Burada, 17.366.944 dolar değerinde 44.947.496 Ripple token’ı, tek bir işlemde Binance’den bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Bitstamp da, devasa işlemlere ortak oldu. Bitstamp’tan bilinmeyen bir cüzdana yaklaşık 55.6 milyon XRP (21.2 milyon dolar değerinde) aktarıldı. Bilinmeyen bir cüzdandan borsaya 45 milyon XRP daha gönderildi. Whale Alert, 17 Ağustos’ta Bitstamp’a 30 milyon Ripple token girişi daha bildirmişti.

Benzer şekilde, Bitso borsası platformunda XRP balina aktivitesi kaydetti. İlk olarak, bilinmeyen bir cüzdandan borsaya 30 milyon XRP girişi oldu. Bugün erken saatlerde, tahmini 19 milyon dolar değerinde 50 milyon XRP, belirli bir balina cüzdanından Bitso’ya transfer edildi.

Son olarak bir işlemde 31.769.271 XRP (12.192.403 dolar) FTX borasından tanımlanamayan bir cüzdana aktarıldı. Farklı bir işlemde ise 95 milyon XRP borsadan yine bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Bu Gelişmeler, XRP’nin Fiyatını Etkiledi Mi?

Bu balina eylemlerine rağmen, Ripple’ın yerel token’ı, herhangi bir yönde önemli ölçüde etkilenmedi. Dijital varlık yazının kaleme alındığı sırada 0.376 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Coinmarketcap verilerinin ortaya koyduğu gibi, popüler altcoin son 24 saat içinde fiyatta yalnızca yaklaşık %1 değer kazandı.

Bunların yanında, Ripple’ın yerel token’ı, Cumartesi günü Cardano (ADA) tarafından piyasa değeri açısından 7. sıraya düştü. Ripple’ın XRP’si şu anda piyasa değeri açısından yaklaşık 18.5 milyar dolar ve 6. sırada yer alıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TimesTabloid


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.