Şubat 20, 2022

Piyasa Düşüşüne Rağmen %150 Artan Metaverse Coin RichCity Nedir?

Piyasada her biri pazardan payını almak için mücadele eden yüzlerce Metaverse kripto paras birimi bulunuyor, piyasadaki düşüş sonrası da ayakta kalmak bütün dijital varlıklar için birbirleriyle yarışıyor. Biz de KoinFinans olarak bu makalede, piyasadaki keskin düşüşe rağmen bugün yüzde 150’nin üzerinde bir fiyat artışı yaşayan, fazla bilinmeyen bir Metaverse kripto para birimini inceledik ve fiyatının neden fırladığını anlamaya çalıştık.

RichCity (RICH) Nedir?

Temmuz 2021’de Binance Smart Chain’de piyasaya sürülen RichCity, Metaverse NFT tabanlı bir mobil oyundur. Oyunun amacı, nadir NFT öğeleri toplamak, bunları görüntülemek için gayrimenkul satın almak, diğer oyuncularla etkileşim kurmak ve gerçek para karşılığında NFT ticareti yapmaktır.

Oyun içinde birincil yardımcı varlık olarak hizmet veren RICH token oyuna güç sağlamaktadır.

Oyunun alfa sürümü şu anda kullanıcıların deneyebilmesi için mevcut. Mevcut sürüm Unity ile oluşturulmuştur ve kullanıcılar MetaMask cüzdanlarını bir tarayıcı aracılığıyla platforma bağlayarak test edebilirler.

İlerleyen safhalarda oyuncular, marketten NFT paketleri satın alarak evleriniı yükseltebilecekler. Her paket, üç yaygın NFT ve bir nadir NFT içeriyor. Oyuncular, NFT’lerini kullanarak iç mimarlarını yönlendirebilir ve evlerini istedikleri şekilde dekore edebilirler.

RICH’in Fiyatı Neden Yükseliyor?

Rich City (RICH) geçtiğimiz birkaç gündür büyük bir artış sergiliyor. Hatta metaverse kripto para birimi bugün yüzde 152’lik bir yükseliş yaşadı ve 0,000000003363 dolara kadar ulaştı. Ancak kripto para birimi bu kadar büyük bir artışa rağmen hala tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 60 altında işlem görüyor.

Yazım sırasında kazançlarının bir kısmını kaybeden metaverse kripto para birimi, yüzde 131’in üzerinde bir artışla 0,000000003108 dolardan işlem görüyor.

11 Şubat’ta ekip, Twitter hesapları üzerinden kullanıcıların evlerine çeşitli eşyaları yerleştirebilecekleri ve istedikleri şekilde dekore edebilecekleri oyunun kısa bir önizlemesini yayınladı.

Projenin hala erken aşamalarında olduğu açık ve işlem hacmindeki son artış, bazı yatırımcıların RICH token’larını biriktirmeye başladığını gösteriyor.

RICH şu anda yalnızca PancakeSwap’ta listeleniyor ve tüm hacim bu borsadan geliyor. Bu iyi bir haber çünkü merkezi olmayan bir borsanın fiyatını manipüle etmek, token’a gerçek para akışı olmadan oldukça zor.

Sahiplerin bscscan üzerindeki dağılımına baktığımızda, en çok coin tutan ilk sıradaki adresin toplam arzın yüzde 11’ine sahip olan bir sözleşme adresi olduğunu görebiliriz.

Son fiyat artışıyla birlikte, RICH’in tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 3.1 milyon doların üzerinde, bu da bir Metaverse coin için nispeten sağlıklı bir değerleme. Buna ek olarak, Rich City’nin bir Minimum Viable Product’ı* (Minimum Uygulanabilir Ürün) var ve bu da yükseliş duyarlılığına işaret ediyor.

Analistler genel olarak Rich City hakkında herhangi bir kırmızı bayrak bulabilmiş değil, ancak projenin hala emekleme aşamasında olduğunu ve basit bir MVP ile bile, RICH token satın almak söz konusu olduğunda, bunun hala bir kumar olduğunu unutmayın, çünkü çok hızlı fiyat artışı yaşayan bir coin’in aynı hızda düşebileceği, gözardı edilemeyecek bir gerçektir. Daha güvenli bir yatırım arayanların, platformda çıkarılacak bir NFT koleksiyonunu veya oyunun ana ağ lansmanını beklemeleri akıllıca olacaktır.

*Minimum Uygulanabilir Ürün (MVP), tüketicilerin ilgisini çekmeye yetecek temel özelliklere sahip yeni bir ürünün pazara sunulduğu bir geliştirme tekniğidir. Nihai ürün ancak ürünün ilk kullanıcılarından yeterli geri bildirim alındıktan sonra piyasaya sürülür.

Bu teknik, nihai ürünü çok daha iyi hale getirmelerine yardımcı olur. MVP konseptinin yardımıyla, araştırma veya pazarlama ekibi, ürünün nerede eksik olduğunu veya güçlü veya zayıf yönlerinin neler olduğunu öğrenecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : thevrsoldier


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.